Anadolu Farm dolandırdığı insanların parasıyla lüks hayat kurdu

Çiftlik Bank tarzı bir yapılanma olan Anadolu Farm ile ilgili flaş gelişmelerin olduğu haberi geldi. Haber.com çete lideri İsa Karademir’in lüks araçlara, lüks evlere, arazilere ve restoranlara sahip olduğunu açıklıyor. Mahkeme süreci ve diğer detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.


Anadolu Farm dolandırdığı insanların parasıyla lüks hayat kurdu

Geçtiğimiz yıllarda Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, topladığı bütün paralar ile yurt dışına kaçarak adını bütün dünyaya duyurmuştu. Türkiye’de kırmızı bültende aranan ve kurduğu Çiftlik Bank oyunu ile 500 milyon dolardan fazla para kazanan Aydın’ın kurduğu bir iş benzeri olan Anadolu Farm oyunu ile ilgili şok gelişmeler meydana geldi. Yaşanan gelişmelere göre Anadolu Farm kurucusu, kazandığı paralarla lüks arabalar, lüks evler ve araziler satın aldı.

MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

İnsanları dolandırmak için kurduğu Anadolu Farm sisteminden kazandığı paralar ile sadece kendisine değil en yakın arkadaşlarına da lüks evler ve araçlar satın alan çete lideri İsa Karademir, lüks hayatının haricinde restoran açarak çeşitli araziler için de ihaleye girdi. Anadolu Farm üyelerinin şikayeti ile ve aynı zamanda mali suçlarla mücadele ekibinin uğraşıyla şirketin faaliyetleri durduruldu ve 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Mahkeme süreci halen devam ediyor.

PARALARIN GERİ ÖDENMESİ İSTENİYOR

Anadolu Farm sisteminde üyeler tarafından havuza yatırılan 84 milyon liranın 52 milyon lirası üyelere geri ödendi. Geri kalan ücret için ise sahip olunan lüks araçlar, lüks evler, araziler ve restoranlara el konulması bekleniyor. Mahkeme geri kalan 12 milyon liranın nasıl ödeneceği konusunda son sözü söyleyecek fakat 41 şüpheli için halen mahkeme süreci devam ediyor. 2019 yılı içerisinde Anadolu Farm çıkmazına nokta koyulması bekleniyor.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.