adplus-dvertising

Amigonun attığı yumrukla burnu kırılan futbolcu ameliyat oldu

Denizli’de amatör maç sonrası çıkan olaylarda amigonun attığı yumrukla burnu kırılan genç futbolcu Mehmet Eşbak, Özel Cerrahi Hastanesi’nde gerçekleşen başarılı operasyonla sağlığına kavuştuç
Takip et
Amigonun attığı yumrukla burnu kırılan futbolcu ameliyat oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli 1. Amatör Küme’de hafta sonu oynanan Tavas Birlikspor – Bozkurt Belediyespor erteleme maçının sonrasında çıkan olaylarda, karşı takım amigosunun yumruklu saldırısına uğrayan 18 yaşındaki Bozkurt Belediyesporlu Mehmet Eşbak’ın burnu kırılmıştı.

Burun kemiğinde kırık belirlenen ve acil ameliyat edilmesi kararlaştırılan Mehmet Eşbak, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Bülent Kamil Aykal ve ekibi tarafından operasyona alındı. Başarılı bir operasyonla burnu eski haline getirilen Eşbak, sağlığına kavuşturularak taburcu edildi. Eşbak’ın sağlık vaziyetinin bir müddet daha Op. Dr. Bülent Kamil Aykal tarafından izleneceği söylendi.

Çirkin saldırı neticesi burnu kırılan Mehmet Eşbak’ın tedavisi gerçekleştiren Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Bülent Kamil Aykal, “Hastamız, maç sırasında burnuna aldığı darbe neticesinde burun kemiğinde şiddetli ağrı ve eğrilik şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yapılan muayenesinde ve burun tomografisinde burun kemiğinde maçta aldığı darbeye bağlı kırık olduğu saptandı.

Hastamızı burnundaki vaziyet hakkında ile bilgilendirilerek, zaman kaybetmeden burun ameliyatına aldık. Lokal anestezi altında hastamızı tamamen uyutmadan ortalama ortalama yarım saatlik bir operasyon ile ameliyatımızı tamamladık. Hastamızın burun kemiğinde kırığı düzelterek, burnunu eski haline getirdik. Bunun üstüne hastamızı uyutmadan lokal anestezi altında ameliyat, yarım saatlik basit bir operasyon burun kemiğindeki kırığı düzelttik. Hastamızı birkaç saat hastanede gözlem maksatlı tuttuktan sonra herhangi bir sorun görünmediği için şifa ile taburcu ettik. Hastamızın takibini yapacağız, yakın zamanda kontrol için hastanemize tekrardan gelecek, kendisine tekrar geçmiş olsun” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.