Amerika’yı Önce Kasırga Ardından Sel Vurdu!

Louisiana günlerdir etkisini sürdüren ve yaşamı durma noktasına getiren fırtınanın ardından şimdi de sele teslim oldu.

Louisiana’da bir süredir devam eden şiddetli yağışlar yerini kasırgaya bıraktı. Git gide etkisini artıran olumsuz hava koşulları vatandaşları mağdur etmeye devam ederken, şiddetli rüzgarın etkisiyle ağaçlar devrildi, evlerin ise çatısı uçtu. Elektrik direklerini deviren fırtına sebebiyle binlerce insan ise elektriksiz kaldı. Saatlerce elektrik olmadan yaşayan vatandaşlar, çaresizce kasırganın etkisini azaltmasını beklediler.

KASIRGA KAYITLARA GEÇTİ

Uzun süre etkisini gösteren kasırga, dün akşam saatlerinde fırtına düzeyine inerek yönünü de değiştirdi. Mevsimin ilki olarak kayıt altına alınan kasırgada büyük maddi hasar yaşanırken, can kaybının olmadığı da belirtildi. Olumsuz hava şartlarından dolayı, tüm uçuşlar iptal edildi. Eyaleti etkisi altına alan şiddetli fırtınanın yanı sıra bölgeyi sel de vurdu. Onlarca ev ve iş yeri sular altında kaldı ve büyük maddi hasarlar meydana geldi. Yaşanacak her türlü olaya karşı önlem alan yetkililer, acil müdahale ekiplerini de hazırda bekletmeye devam ediyorlar.

Amerika’nın bir başka eyaletini 2008 yılında etkisi altına alan kasırga binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu. Eyalette yaşayan 1800 kişi kasırganın da etkisiyle sel sularına kapılarak yaşamını yitirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı