Amerikan Şirketleri 2019’da Zarar Açıklıyor!

Amerika'da 2018 yılı başlarından bu yana sürekli büyüyen ve kazanç açıklayan şirketler, 2019 yılı ikinci çeyreğinde zarar açıkladı.
Takip et
Amerikan Şirketleri 2019’da Zarar Açıklıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Standart and Poor’s 500 endeksine göre Amerika’nın en büyük 500 şirketinin yarısından fazlası, 2019 ikinci çeyreğinde zarar açıkladı. Dünya piyasalarına göre gün geçtikçe güçlenen dolar, Amerikan şirketlerinin ihracat yapmasına engel oluyor.

Dolar, 2018 yılından bu yana güçlenme trendine girdi. Güçlenen dolar Amerika’nın yurtdışına ihracat yapan firmalarını vurdu. Firmalar azalan ihracatla beraber, son çeyrekte zarar açıklamaya başladı. ABD ve Çin arasında devam etmekte olan Ticaret Savaşları da üstüne eklenince, Amerika’nın en büyük 500 firması yeni önlemler geliştirme arayışına girdi. Firmaların yüzde 77’si ise Temmuz ve Ağustos aylarının zorlu geçeceğine inandıklarını açıkladı.

EN BÜYÜKLER BİRER BİRER ZARAR AÇIKLIYOR

Dünyanın en büyük kot tüccarlarından birisi olan Levi Strauss, ikinci çeyrekte satışlarının düşmediğini açıklarken, doların artan gücüyle beraber kazançlarının azaldığını duyurdu. Amerika’nın güçlü üreticilerinden birisi olan Helen of Troy Limited adlı şirket ise, ikinci çeyrekte 3 milyon dolar zararda olduklarını ilan etti. Standart and Poor’s 500 endeksi, Amerika’nın en güçlü 500 firmasından oluşuyor. Bu şirketler daha çok sermaye, likidite, pazar payı, karlılık gibi şartlara göre, bağlı bulundukları sektörlerin en güçlüleri arasından belirleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.