Amerikalı Çocuklar İçin Kurşun Geçirmez Çanta Üretildi

 Irkçılığın ve silahlanmanın en çok arttığı ülkeler arasında olan Amerika’da, okula giden öğrenciler için kurşun geçirmez çantaları tercih ediyor.

Amerika’da üst üste meydana gelen saldırılar çanta üreticilerini harekete geçirdi. Art arda yaşanan saldırı sonucunda üreticiler kurşun geçirmez çanta üretti. Geçtiğimiz günlerde Teksas eyaletine bağlı El Paso şehrinde bulunan bir AVM’ye yapılan silahlı saldırıda 22 kişi yaşamını yitirmişti.


Yine ABD’nin Ohio eyaleti sınırlarında yer alan Dayton şehrinde de bir bara saldırı düzenlenmiş ve bu saldırıda da 9 kişi ölmüştü. Bu saldırıların arttığını gören Amerikalılar saldırılardan korunmak için önlemler almaya başladı.

KURŞUN GEÇİRMEZ ÇANTA SATIŞINDA ARTIŞ YAŞANDI

Silahlanmanın ve ırkçılığın yanı sıra artan saldırılardan dolayı önlem alan Amerikalılar için çanta üreticileri kurşun geçirmez çantalar üretti. Piyasaya sürülen kurşun geçirmez çantaların okula giden siyahi öğrencileri korumak amacıyla satışa sunulduğu belirtildi. Piyasaya sürüldükten sonra çantaya olan ilgi üreticisini şaşırttı. Kurşun geçirmez çantalar marketlerde ve AVM’lerde 120 dolardan satılıyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı