Amerika Kripto Paraları Vergiye Bağlayacak!

Trump'ın kripto paralar ile ilgili olumsuz açıklamalarının ardından ABD maliyesi bu alanda bir vergi düzenlemesine gitmeye karar verdi.

Bitcoin önderliğindeki kripto paralar dünyanın her yerinde gün geçtikçe daha çok kullanılmaya başlarken ABD’den yatırımcıları tedirgin edecek bir hamle geldi. Ülke basınında yer alan iddialara göre hükümet bu paraları bir vergi sistemine bağlayacak ve yatırımcıdan vergi alacak. Alınması planlanan vergi miktarı dahi açıklanmamışken, yapılan bu haber bile yatırımcıyı tedirgin etmeye yetti.


Donald Trump geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada bu paralara sıcak bakmadığını belirtmiş, ünlü sosyal medya platformu Facebook’un da üretime girmeyi planladığını duyurmasının ardından yeni bir vergi sistemi getirebileceklerini ifade etmişti. Bunun üzerine beklenen hamle geldi ve maliye vergi uygulaması üzerinde çalışmalarına başladı. Medyada yer alan haberlere göre maliye konu ile ilgili ön bir bilgilendirme yazısı hazırladı.

YATIRIMCILARA MEKTUPLA UYARI YAPILDI

Hazırlanan vergi metni ülkedeki 15 binin üzerinde yatırımcıya mektup yoluyla postalandı. Yaşanan bu gelişmeler kripto paralara olan ilgiyi anında azaltsa da bitcoin fiyatı kritik seviye olarak algılanan 10 bin doların altına düşmedi. Bazı iddialara göre ise ABD maliyesi bu yatırımcılara uygulayacağı vergi miktarını, kar payının yüzde 20’si olarak belirledi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı