Amazon’dan devrim gibi karar! İstifa edene 10 bin dolar maaş verecek

Amazon’dan herkesi şaşırtan açıklama az önce geldi. Şirket, istifa edip kendi dağıtım şirketini kuran personellerine ilk olarak şirket açmak için maddi destek ve daha sonrasında da 10 bin dolar maaş verecek. Yüzlerce personel istifa etmek için gün sayıyor.


Amazon’dan devrim gibi karar! İstifa edene 10 bin dolar maaş verecek

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan ve sadece kurulduğu yer olan ABD’de değil, bütün dünyada aktif olarak kullanılan Amazon herkesi şaşırtan dev bir karar verdi. Amazon bütün çalışanlarına bir teklif yaparak, istifa etmeleri halinde 10 bin dolar maaş alacaklarını açıkladı. Amazon dünya üzerinden günde yüz binlerce sipariş alıyor ve bu siparişlerin hepsini zamanında teslim edemiyor. Birçok şirketle çalışan ama başarılı olamayan Amazon, kendi çalışanlarının pozisyonundan istifa edip, kendi dağıtım şirketlerini kurmaları halinde her birine 10 bin dolar maaş vereceğini ve bu ilk 3 aylık maaşın peşin verileceğini açıkladı.

İSTİFA ETMEK İÇİN GÜN BEKLİYORLAR

En büyük hayali Amazon’da çalışmak olan yüzlerce girişimci, belkide yıllar sonra başarabildikleri Amazon personeli olma hayalinden tamamen vazgeçecek. Şirket istifa eden herkese 10 bin dolar maaş ve ayrıcalıklar tanıyacağı için daha şimdiden istifa etmek için gün sayan yüzlerce personel var. Üstelik bazı personellerin 10 bin dolar üstünde maaş aldığı iddiası, Facebook ve Twitter’da en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu.

DAĞITIM AĞINI GENİŞLETMEK İSTİYOR

Amazon Küresel Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Clark, dağıtım ağlarını ilk olarak ABD’de genişletmek istiyor. Dünya çapında eşi benzeri olmayan bir sistem kurmaya çalışan Amazon, dağıtım ağı iş başvurularında kendi çalışanlarının da olduğunu fark ettiklerini söyledi. Dağıtım şirketi kurmak isteyen personellerinin maddi olarak imkanlarının olmadığını dile getiren Clark, ilk aşamada onlara maddi olarak destek verileceğini ve daha sonrasında da 10 bin dolar maaş vereceklerini açıklaması bütün dünyada Amazon’un neden dünyanın en önemli markası olduğunu gösterdi.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinin Mayıs ayı toplanmasından ulaşım ve su fiyatları indirimi haberi geldi. Su fiyatlarında indirime gidildiği ve aylık öğrenci İstanbulkart ücretinin 40 TL olduğu açıklandı. Detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.