adplus-dvertising

Amazon’da kaybolan İngiliz gazeteci davasında 3. şüpheli tutuklandı

Brezilya polisi, iki hafta önce Amazon ormanlarında öldürülen İngiliz basın mensubu Dom Phillips ve yerli uzman Bruno Pereira davasında 3. zanlının tutuklandığını duyurdu.
Takip et
Amazon’da kaybolan İngiliz gazeteci davasında 3. şüpheli tutuklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Brezilya’da araştırma yapan 57 yaşındaki İngiliz basın mensubu Dom Phillips ve araştırmacı Bruno Pereira geçtiğimiz hafta Amazonas eyaletinin Javari bölgesinde kaybolmuş, ikiliden bir daha haber alınamamıştı. Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmalarının sonrasında ikilinin cansız bedenlerine ulaşılırken, cinayete karışan 3. şüpheli de bugün tutuklandı. Amazonas’ın Atalaia do Norte şehrindeki karakola teslim olan Jeferson da Silva Lima adlı şahıs verdiği ifadede, cinayetlere karıştığını itiraf etti fakat kendisinin kimseyi vurmadığını belirtti.

Amazon’da kaybolan İngiliz gazeteci davasında 3. şüpheli tutuklandı

Polis, Phillips ve Pereira’nın av tüfeğiyle vurulduğunu, Pereira’nın kafasına 1 defa, göğsüne ve karnına 2 defa ateş edildiğini, Phillips’in ise gövdesinden vurularak yaşamını yitirdiğini bildirdi. Polis, İngiliz basın mensubu ve incelemeyi öldürdüğünü itiraf eden Amarildo da Costa Oliveira isminde bir balıkçı ve kardeşi Oseney da Costa’yı tutuklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.