Amazon, Orta Dünya’ya Fena Sardı!

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin yanına bir de MMORPG (Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu) ekliyor. Şirket, oyun için Çinli Leyou Technologies ile anlaşma sağladı.

Amazon, Orta Dünya’ya çok sert bir giriş yaptı. Daha önce duyurulan dizinin yanına şimdi de açık dünya oyunu eklendi. Amazon Game Studios, MMORPG klasmanındaki oyun için Çinli video oyun şirketi Leyou Technologies ile anlaştı. JRR Tolkien’in kaleme aldığı romanların dünyasında geçecek oyun, dizinin de heyecanını yaşayacak olan oyuncuların, Orta Dünya’nın derinliklerine dalmalarına imkan verecek.

DİZİNİN HEYECANIYLA BİRLEŞECEK

Amazon Game Studios Genel Müdürü Christoph Hartmann konuyla ilgili olarak, “Tolkien’in orta dünyası, tarihin en zengin kurgusal dünyalarından birisidir. Kitapların, daha önce yayınlanan filmlerin ve yayınlanacak olan dizinin heyecanına kapılan her yaştan insanın, Orta Dünya’nın gerçek bir karakteri haline gelebileceği bir oyun yapacağız” ifadelerini kullandı.

Oyunun geliştirici ekibi, daha önce World of Warcraft oyununu geliştiren emektar tasarımcılardan oluşuyor. Leyou Technologies Genel Müdürü Xu yaptığı açıklamada, “Orta Dünya üzerinde çalışmak, en iyi partnerlerle çalışmayı gerektiriyor. Amazon’un seçiciliği, teknolojisi ve yetenekli çalışanları bizim için büyük bir şans. Onlarla ortak geliştirici olmak bizim için çok önemli. Oyunu bitirdiğimiz zaman yapacakları pazarlama sürecine güvenimiz tam” diye konuştu. Haber, Yüzüklerin Efendisi hayranlarını çok heyecanlandırmış olsa da, henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı