Amazon logosunu Adolf Hitler’e benzediği için değiştirdi!

Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon, mobil uygulamasındaki logosunu tekrar değiştirdi. Online alışveriş platformunun bir önceki logosu, bazı münakaşaların da fitilini ateşlemişti. Zira bazı sosyal medya kullanıcıları, logoyu Adolf Hitler’e benzetmişti. Yeni logo ile bu benzerlik ortadan kaldırıldı.
Takip et
Amazon logosunu Adolf Hitler’e benzediği için değiştirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amazon küresel çapta hizmet veren online alışveriş platformlarından biri. Amazon’un arkasında ise dünyanın en zengin insanı olan, zaman zaman bu unvanını meşhur milyarder Elon Musk’a kaybeden Jeff Bezos var. Ancak Bezos’un sahibi olduğu Amazon, bu defa yeni bir açıklamayla yahut yeni bir girişim ile değil, yeni logosu ile gündem oldu. Ocak ayında logosunu değiştiren Amazon, bir değişiklik daha yaptı.

İŞTE AMAZON’UN YENİ LOGOSU

Amazon mobil uygulamasındaki logosunu tekrar değiştirdi. The Verge’e açıklamalar yapan Amazon sözcüsü yeni logo ile ilgili, ”Yeni logoyu, müşterilerimiz kapılarının önünde paketlerini gördüklerinde olduğu gibi, telefonlarından alışveriş yolculuğuna başladıklarında beklenti, heyecan ve neşe uyandıracak biçimde tasarladık” ifadelerini kullandı.

Amazon logosunu Adolf Hitler’e benzediği için değiştirdi!

ADOLF HİTLER’E BENZETTİLER

Ocak ayındaki logo, Amazon’un ikonik izlerini taşırken, aynı zamanda bazı münakaşalara da yol açmıştı. Zira logonun bant kısmı, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından, Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler’in bıyığına benzetiliyordu. Değişiklik ile beraber o kısım, yandan kıvrılmış bir banda çevrildi.

Amazon logosunu Adolf Hitler’e benzediği için değiştirdi!

Fakat bu defa sosyal medya kullanıcıları, kıvrılmış bandı Avatar: The Last Airbender’ın Aang karakterine benzettiler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.