Amazon, e-ticaret’te Bitcoin kullanacak haberi yalan çıktı! Kripto paralar çakıldı…

Kripto para piyasalarında dalgalı seyir yerini koruyor. Amazon’un e-ticaret’te Bitcoin kullanacağı iddialarına yönelik olarak yalanlamayı açıklayınca Bitcoin, Ethereum, Dogecoin satış gördü.
Takip et
Amazon, e-ticaret’te Bitcoin kullanacak haberi yalan çıktı! Kripto paralar çakıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bitcoin’deki hızlı yükseliş hareketi fazla uzun sürmedi. Milyarder iş adamı Jeff Bezos’un dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon.com’un, Bitcoin’i alışverişlerde kullanabileceğine yönelik iddialar esassız çıktı. Amazon.com tarafından yalanlanan bu gelişme sonrası 40 bin dolara yaklaşan Bitcoin 36 bin dolar seviyelerine geriledi.

AMAZON İLAN VERMİŞTİ

Amazon, kripto para ve blokzincir uzmanı işe almak için ilan vermesinin sonrasında meydana gelen gelişme ile iddialar ortaya atıldı. Amazon’un bir sene içinde kendi kripto parasını çıkaracağı ve ödeme aracı olarak kripto paraları kullanacağı iddia edildi.

Amazon sözcüsü ise “Kripto paralara alakamız her ne olursa olsun, kripto paraları ödeme aracı olarak kabul edeceğimize, kripto paralar için spesifik planlarımıza yönelik spekülasyonlar doğru değil. Amazon’dan alışveriş yapan müşterilerimiz için kripto para kullanımının neye benzeyebileceğine incelemeye odaklanmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

KUVVETLI KRİPTO PARALAR DÜŞÜŞTE

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin yüz

de 3’e yakın değer kaybıyla 36 bin 875 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum yüzde 4’e yakın kayıpla 2180 dolar, Dogecoin ise yüzde 5’e yakın düşüşle 0.19 dolardan alıcı buluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.