adplus-dvertising

Amazon 55 bin kişiyi işe alacağını duyurdu!

Dünyanın marka değeri en yüksek firmaları listesinin başında olan Amazon, önümüzdeki aylarda teknoloji alanında 55,000 kişiyi işe almayı planladıklarını açıkladı.
Takip et
Amazon 55 bin kişiyi işe alacağını duyurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, gelecek aylarda teknoloji alanında 55,000 kişiyi işe alacağını açıkladı.

Buna göre Amazon, Google bütün çalışanlarının üçte biri yahut Facebook’un işgücünün hepsi kadar kişiyi işe almayı öngörüyor.

Reuters’ın sorularını cevaplayan Jassy, firmanın öbür sektörlerin yanısıra perakende, bulut bilgi işlem ve reklam sektörlerindeki talebe ayak uydurabilmek için daha çok insan kuvvetine ihtiyaç işittiğini belirtti.

Jassy firmanın hızlı internet ağını geliştirmek için uzaya uydu gönderme girişimi olan Project Kuiper’in de yeni istihdama ihtiyaç işittiğini dile getirdi.

“İŞ DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN ÇOK İNSAN VAR”

PwC’nin ABD’de yaptığı ve çalışanların %65’inin iş değiştirmek istediğini söylediği ankete atıfta bulunan Jassy “Salgın sebebiyle oldukça fazla pozisyonda değişiklik yapıldı ve daha farklı ve yeni işler yapmak isteyen oldukça fazla insan var” şeklinde konuştu.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Amazon’un şu anda dünyanın farklı yerlerinde teknoloji ve kurumsal alanda çalışan 275,000 çalışanı bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.