adplus-dvertising

Altınyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri, yıl sonu gösterisi düzenledi

Bahçelievler Altınyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri sene sonu gösterisinde, “Safinaz Hasta” adlı tiyatro oyununu sergiledi.
Takip et
Altınyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri, yıl sonu gösterisi düzenledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bahçelievler Altınyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri, sene sonu gösterisi düzenledi. Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteriye öğrencilerin aileleri katılım sağladı. 1 aylık süreyle hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler, “Safinaz Hasta” adlı tiyatro oyununu sergiledi. Öğrencilerin Safinaz adlı karakterin organlarını canlandırdığı tiyatro gösterimi, ailelerden büyük beğeni topladı. Komedi türü olan bu gösteri de öğrenciler, hem bilgilendi hem de seyircilere keyifli vakit geçirdi.

Altınyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri, yıl sonu gösterisi düzenledi

“Oyunu kendim yazdım”

Oyunu kendisinin yazdığını söyleyen okul öğretmeni Fatma Çabuk, “Oyunumuz çoğunlukla komedi. İşin içinde öğretmenlik olunca biraz kazanımlara yoğunlaştık. Organların görevlerinden haberleri olsun birbirlerinden ilişkileri olsun diyerek içine de çokça komedi kattık. Keyifli olduğunu düşünüyorum. 1 ay çok kısa bir müddet bunun için ama çocuklarım yetenekliler. Onlara güveniyorum. Bunun çıkışı ben ilk öğretmenliğe başladığım zaman çocuklara yıl sonu gösterisi yapmak istedim. Çok aradım tüm oyunlarda köylü kadın cahil şehirli kadın çok akıllı terbiyeli falan bu tür şeyler beni rahatsız etti. Çocuklar için hem bu şekilde bilgi içeren hem eğlenceli keyifli bir şey olsun istedim. Oyunu kendim yazdım” diyerek konuştu.

“Oyun organları anlatıyor”

Karaciğer rolünde oynayan 3. sınıf öğrencisi Nefise Hüma Koyuncu, “Gösterimizin isimi ‘Safinaz Hasta’. Oyun organları anlatıyor. Tüm arkadaşlarım ve öğretmenlerimle inşallah gösterimizi yapacağız. Ben bu gösteride karaciğeri oynuyorum. Karaciğer rolünde organlar olarak sahnede dansımla sunacağım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.