adplus-dvertising

Altınları için komşusunu canlı canlı yaktığı iddia edilen sanık hakkında mütalaa açıklandı

Bağcılar’da altın bileziklerini yağmalamak istediği komşusunu önce tülbent ile boğduğu, sonrasında üstüne yanıcı madde dökerek canlı canlı yakıp ölmesine neden olduğu ileri sürülen anaokulu öğretmeni Gözde Aytar hakkında mütalaa açıklandı. Mütalaada Aytar’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 15 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Öte yandan, maktulün oğlu duruşma salonundan ayrılırken sanığa seslendi “Senin yatacak yerin yok. Gün ışığı göremeyeceksin” şeklinde konuştu.
Takip et
Altınları için komşusunu canlı canlı yaktığı iddia edilen sanık hakkında mütalaa açıklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bağcılar’da altın bileziklerini yağmalamak istediği 71 yaşındaki komşusu Gülcemal Coşar’ı önce tülbent ile boğduğu, sonrasında üstüne yanıcı madde dökerek canlı canlı yakıp ölmesine neden olduğu ileri sürülen anaokulu öğretmeni Gözde Aytar’ın (34) yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Gözde Aytar hazır bulundu. Duruşmaya maktulün çocukları müşteki Dilek Kurt ve İbrahim Coşar da katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Orhan Coşar, “Maktul Gülcemal Coşar büyük amcamın eşi olur. Akşam 20.30 gibi olay yerine geldim. Yanımda ağabeyim vardı. Polis bize akşam karanlık olmasından dolayı göremedikleri yerler olabileceğini bu sebeple bizim de çevreye bakmamızı rica etti. Bina çevresini dolaşmaya başladık. Sanığın oturduğu binanın arka çapraz binasının bahçesinde beyaz bir poşet gördük. Elimizle yokladık bilezik tarzı bir şey olduğunu anladık. Poşeti polislere teslim ettik” şeklinde konuştu.

“Uyuduğum için kız kardeşim olay anında evde miydi bilmiyorum”

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Gözde Aytar’ın ikiz kardeşi Halil Gökhan Aytar ise “O gün evde gündüz uyuyordum. Seslere uyandım. Kapıdan baktım. Yanımda Gözde ve annem de vardı. Bağrışma ve kargaşa seslerini işittim. Ambulans sesi işitince balkona çıktım. Uyuduğum için kız kardeşim olay anında evde miydi bilmiyorum. Ama uyandığımda evdeydi” biçiminde beyanda bulundu.

“Üstüne yanıcı madde döküp ateşe vererek bilezikler ile olay yerinden ayrıldı”

Tanık beyanlarının sonrasında mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın maktulün evine bazen girip çıktığını ve olay günü sanığın maktulün kolunda bulunan bilezikleri yağmalamak amacıyla maktulün evine girdiğini ifade etti. Mütalaada, sanığın maktulü önce tülbent ile boğmaya çalıştığı sonrasında kolundaki bilezikleri zorla alarak maktul Coşar’ın üstüne yanıcı madde döküp ateşe vererek bilezikler ile olay yerinden ayrıldığı kaydedildi. Bileziklerin bir poşet içerisinde açık bir alanda bulunduğu da açıklanan mütalaada, Gülcemal Coşar tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği aktarıldı.

“Sanık soğukkanlı ve planlı biçimde olayı tasarlayarak maktulü yakıp eziyet çektirerek öldürdü”

Mütalaada sanığın soğukkanlı ve planlı biçimde olayı tasarlayarak maktulü yakıp eziyet çektirerek öldürdüğü ve özellikli yağma suçu işlendiği kaydedildi. Sanık Aytar’ın ‘tasarlayarak, canavarca hisle yahut eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, kanıtlarını ortadan kaldırmak yahut işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak maksadıyla kasten öldürme’ ve ‘özellikli yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Altınları için komşusunu canlı canlı yaktığı iddia edilen sanık hakkında mütalaa açıklandı

“Gerçek fail dışarda”

Mütalaaya karşı savunması sorulan Aytar, “Ben mütalaayı kabul etmiyorum. Yapmadığım bir şeyden dolayı yargılanıyorum. Her gelen tanık, maktulün söylediği ifadeleri dile getiriyor. Maktul yaşamadığı için tabi ki de ispatlayamıyorum. Fakat ben bu suçu işlemedim. Maktulü öldüren kişi ben değilim. Gerçek fail dışarda. 1 sene 2 ay 8 gündür yatıyorum. Yapan her kimse dışarda elini kolunu sallayarak geziyor. Gülcemal Coşar’ın evinde torunlarının arkadaşının ile parmak izi çıktı. Benim o eve girip çıktığım belirtiliyor, peki niye benim parmak izim çıkmıyor? Hakkımda hiçbir kanıt olmadan yargılanıyorum” şeklinde konuştu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için süre vererek duruşmayı erteledi. Öte yandan, maktulün kızı Dilek Kurt duruşma salonundan çıkarken sanığa seslenerek “Cezanı çekeceksin. Benim annem mazlum” diyerek bağırdı. Oğlu İbrahim Kerem Coşar ise “Senin yatacak yerin yok. Gün ışığı göremeyeceksin” şeklinde konuştu.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 25 Nisan 2021’de Bağcılar’da yaşanan olay anlatılmıştı. İddianamede olay günü polis ekiplerine yangın çıkarmak suretiyle yağma suçunun işlendiğine dair ihbar geldiği açıklanarak, polis ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesinin sonrasında evde yanmış biçimde bulunan Gülcemal Coşar’ın hastaneye kaldırıldığı iddianamede söylenmişti. Gülcemal Coşar’ın kaldırıldığı hastanede yanık tedavisi görürken yaşamını yitirdiği de iddianamede aktarılmıştı. İddianamede sanık Gözde Aytar ile maktul Gülcemal Coşar’ın komşu oldukları, Gözde Aytar’ın zaman zaman maktulün evine girip çıktığı anlatılmıştı.

Olay günü Aytar’ın maktulün kolundaki bilezikleri yağmalamak maksadıyla maktulün evine girdiği ve önce tülbent ile boğmaya çalıştığı sonrasında kolundaki bilezikleri zorla alarak, maktulün üstüne yanıcı ve yakıcı madde döktüğü iddianamede söylenmişti. Gözde Aytar’ın komşusunu ateşe verdiği sonrasında bilezikler ile evi yanar halde terk ettiği ve yağmalanan bileziklerin boşluk bir alanda bulunduğu iddianamede kaydedilmişti. İddianamede sanık Gözde Aytar’ın ‘yangın çıkararak kasten öldürme’ ve ‘konuttan yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.