Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Altın fiyatları, doların güç kazanmasıyla hafta başından bu yana yüzde 2’den fazla düşüş kaydederken, altın yatırımcıları varlık alım programlarıyla alakalı herhangi bir ipucu için bugün 14:45’te yapılacak Avrupa Merkez Bankası toplantısına odaklandı.
Takip et
Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, yatırımcıların güvenli liman olarak dolara yönelmesi ve ekonomik büyümeye dair endişelerle kayıplarını sürdürdü. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki düşüşe karşın Dolar/TL ’deki yükselişten destek buldu.

Altın yatırımcılarının artan delta varyantı vakalarına karşın parasal desteklerin geri çekilebileceğine dair beklentilere ve doların güçlü kalacağına ağırlık vermesiyle altın fiyatları düştü. Yatırımcılar perşembe günü 14:45’te yapılacak Avrupa Merkez Bankası toplantısını ve ardından Başkan Christine Lagarde’ın konuşmasını yakından takip edecek.

Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Fed’in çarşamba günü yayımladığı raporda, geçen iki ayda ABD’de ekonomik büyüme yavaşlamasına karşın güvenli liman olarak altın fiyatlarına bir etkisi olmadığı söylendi.

Ons altın fiyatı Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Geçen hafta yatırımcıların istihdam verilerine odaklanmasıyla birlikte haftayı görece yatay bir seyirle tamamlayan ons altın, cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisi ardından 1.833 dolara kadar yükselmişti.

Ons altın, salı günü meydana gelen düşüşle 200 günlük hareketli ortalamasının altına inerken çarşamba günü 50 günlük hareketli ortalamasına yakın seviyelerde 1.787 dolardan işlem görüyor.

Çeyrek altın Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Çeyrek altın perşembe günü 795,65 TL seviyesinde işlem görüyor.

Gram altın fiyatı Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Gram altın geçen hafta küresel altın fiyatlarının yatay bir seyir izlemesiyle dolar/TL ’deki gerilemeyi takip etti. Doların gelişen ülke para birimlerine karşı zayıflaması ve dolar/TL’nin gerilemesiyle 482 TL’ye kadar gerileyen gram altın, doların tekrardan güç kazanması ve küresel altın fiyatlarındaki düşüş ardından perşembe günü 487 TL seviyesinde işlem görüyor.

Altında artacak mı? gözler Avrupa Merkez Bankası’na çevrildi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.