adplus-dvertising

Altın yeniden yükselişe geçti! Altın en fazla ne kadar olur?

Geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kıran altın fiyatları düşüşe geçmişti. Uzmanlara göre ise pandemi döneminde gelen aşı haberleri altın fiyatlarını etkiliyor.
Takip et
Altın yeniden yükselişe geçti! Altın en fazla ne kadar olur?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, yatırımcıların Fed tutanaklarının para politikası ve enflasyon riskine dair sunduğu ayrıntılara odaklanmasıyla yatay bir seyir izliyor. Gram altın ise yükselen altın fiyatlarını takip etti.

Amerikan Merkez Bankası Fed’in mensupları geçen ay düzenlenen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında yüklü tahvil alımlarını azaltmak için daha çok zamana ihtiyaç duyduklarını belirttiler.

Fed’in 6-17 Mart tarihli FOMC toplantısı tutanaklarında, “Katılımcılar, Komite’nin azami istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerinin gerçekleşmesi yönünde kayda değer ilave ilerleme sağlanmasının biraz daha zaman alacağını not ettiler” dendi.

Tutanaklarda, bazı katılımcıların, uzun vadeli hedeflere doğru, varlık alımlarının hızında değişiklik yapmayı gerektirecek ölçüde bir ilerleme sağlanması vaziyetinde, bunun iletişiminin çok önceden yapılmış olması gerektiğini vurguladığı ifade edildi.

Fed Başkanı Jerome Powell toplantının sonrasında düzenlediği basın toplantısında ABD ekonomisinin azami istihdama ve yüzde 2 enflasyona “uzun bir yolu” olduğunu, “kayda değer ilave ilerleme sağlanmasının biraz zaman alabileceğini” belirtmişti.

Küresel altın fiyatları bu yıl yüzde 8 civarında değer kaybederken altına dayalı Borsa yatırım fonlarında düşüş devam ediyor.

Ons altın, 1.740 dolar civarında yatay bir seyir izlerken gram altın 455 TL civarında bulunuyor. Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise Çarşamba günü yüzde 0,2 yükseldikten sonra sabitlendi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.