Altın, yatırımcısına büyük kazandırdı

Vatandaş tarafından güvenli liman olarak nitelendirilen altın, son 5 aydır yatırımcısını yine yanıltmadı. Altına yatırım yapanlar 5 ayda yüzde yüzde 20,2 kazanç elde etti.

Ekonominin inişli çıkışlı bir dönemden geçtiği 2019 yılında altına yatırım yapanlar kazançlı çıktı. Sokaktaki vatandaş tarafından en en güvenilir yatırım aracı olarak nitelendirilen altın, son 5 aylık sürede yatırımcısına yüzde 20,2 kazanç sağladı.

Altın, son yıllarda Türk halkı tarafından en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri. Bundaki en önemli faktörde altının diğer yatırım araçlarına daha az inişli çıkışlı grafik izlemesi etkili. Özellikle 2019 yılı içerisinde dolar ve eurodaki inişli çıkışlı grafik, parasını uzun vadede değerlendirmek isteyenleri altına yönlendirdi. Altında her ay üstüne koyarak değerlenen bir grafik izlemesi ile kendine güvenen yatırımcının yüzünü kara çıkarmadı. Altının izleyeceği seyirle ilgili ilgili yorumda bulunan yatırım uzmanları, önümüzdeki günlerde dolar kurundaki hareketin önemli olduğunu vurguluyor.

GÖZLER HİNDİSTAN DÜĞÜNLERİNDE

Öte yandan altın fiyatlarını yakından ilgilendiren Hindistan düğünlerinin de önümüzde aylarda başlayacak olması, altın yatırımcısını daha da umutlandırıyor. Altın almanın ve altın takı takmanın kutsal sayıldığı Hindistan’daki festivaller, geçtiğimiz yıllarda altında fiyatlarındaki artışı da beraberinde getirmişti. Sahip olduğu nüfus potansiyeli ile dünyanın en kalabalık ilk 3 ülkesi arasında yer alan Hindistan’da altın almanın ve altın takmanın kutsal sayıldığı festival, 30 Kasım’da sona eriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı