adplus-dvertising

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

Bu yıl düzenlenecek olan Altın Kelebek Ödülleri'ndeki adaylıklarından çekilen isimler gündeme geldi. Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında, ‘adaylık sisteminin adil olmadığına’ inanan oyuncu Vahide Perçin ve şarkıcı Işın Karaca, Işıl Yücesoy ve yapımcı Armağan Çağlayan, Altın Kelebek Ödülleri'nden çekildiklerini sosyal medyada duyurdu. Ünlü isimlerin bu hamlesi çok konuşuldu.
Takip et
Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1972’den bu yana Türkiye’de dağıtılan müzik ve televizyon ödülleri Altın Kelebek’in bu seneki adayları da açıklandı. Altın Kelebek adaylarının açıklanmasının ardından ünlü isimlerden tepkiler gecikmedi.

Bu yıl 48’incisi düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri organizasyonunda adaylar arasında yer alan Youtube içerik üreticisi Armağan Çağlayan, oyuncu Vahide Perçin ile Işıl Yücesoy, televizyoncu Aslı Şafak, şarkıcı Şanışer, Işın Karaca ve Yeşim Salkım adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.

Ünlü isimler çekilme kararlarını sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla duyurdular:

Oyuncu Işıl Yücesoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde açıklanan Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde aday gösterilmişim. Pantene ekibine, Hürriyet Kelebek ailesine ve oylama yapan tüm izleyicilere teşekkür ederim. Adaylık sisteminin doğru bir uygulama ile belirlendiğini düşünmediğim için adaylıktan çekildiğimi belirtmek istiyorum. Tüm seyircilerimizin 53 yıllık sevgisi benim için hayatta aldığım en kıymetli ödüldür. Bu yarışmaya katılmaya hak kazanan tüm genç arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

İBRAHİM TATLISES’LE AYNI LİSTEDE  OLMAM

Gazeteci Aslı Şafak, sosyal medya hesabından Tatlıses’e ödül verildiğini hatırlatarak, “O listede olmak istemiyorum. Selametle” dedi.

Şafak’ın paylaşımı şöyle:

“Altın Kelebek adayları açıklandı. Kadın sunucular arasındaymışım. Aslında ekrandan burnu görünenler bile listeye alınmış. Geçen yıl yaşam boyu onur ödülü, yaşamını kadın döverek geçiren İbrahim Tatlıses’e verilmişti. O listede olmak istemiyorum. Selametle.”

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

ADAYLIK SEÇİMİNİN ADALETLİ YAPILMADIĞINA İNANIYORUM

Vahide Perçin, “Altın Kelebek adaylık seçiminin uzun zamandır adaletli yapılmadığına inandığım için adaylıktan çekiliyorum. Adaylık seçiminin uzun zamandır adaletli yapılmadığına inandığım için adaylıktan çekiliyorum. Vahide Perçin… Saygılarımla…” dedi.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

HİÇBİR ÖDÜL, YOUTUBE SEYİRCİSİNİN BİZE VERDİĞİ ÖDÜLDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL

Eski televizyoncu Armağan Çağlayan da geçtiğimiz günlerde YouTube kanalları ‘Gör Beni’ ve ‘Dur Bi Dinle’ ile Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘dijital en iyi içerik’ olarak aday gösterildiklerini duyurmuş ve “Sosyal medyanın ve YouTube seyircisinin bize verdiği ödülden hiçbir ödülün daha önemli olmadığına karar verdik” diyerek adaylıktan çekildiklerini açıklamıştı.

Çağlayan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Altın Kelebek Ödüllerin’de Gör Beni, Dur Bi Dinle ile dijital en iyi içeriğe aday olmuşuz. Ekip arkadaşlarımın da onayıyla, sosyal medyanın ve YouTube seyircisinin bize verdiği ödülden hiçbir ödülün daha önemli olmadığına karar vererek, Altın Kelebek adaylığından çekiliyoruz.”

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

NE İŞİM OLUR BENİM TELEVİZYONDA ÖDÜL ALMAKLA?

Rapçi Şanışer ise sosyal medya hesabından “Arkadaşlar ‘Altın Kelebek adayı olmuşsun, sana oy attık’ diye mesajlar alıyorum. Oy falan atmayın lütfen, ne işim olur benim televizyonda ödül almakla?” yazdı.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

SEVENLERİM EN BÜYÜK ÖDÜLÜM

Şarkıcı Işın Karaca ise yaptığı paylaşımda “Geçtiğimiz hafta açıklanan Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Şarkıcı ve En İyi Şarkı” Kategorilerinde aday gösterilmişim. Hürriyet Kelebek ve oylama yapan tüm sevenlerime teşekkür ve saygılarımı sunuyorum. Adaylık sistemini tamamen yanlış ve eşit bir şekilde belirlendiğini düşünmüyorum ve bu yüzden adaylıktan çekildiğime bildirmek istiyorum. Tüm sevenlerim, şarkılarım, albümlerim, kariyerim ve siz sevenlerim benim en büyük ödülüm” ifadelerine yer verdi.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

Geçen yıl da opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, gazeteci Candaş Tolga Işık, Redd grubunun solisti Doğan Duru ve şarkıcı Ceylan Ertem adaylıktan çekilmişti.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

İbrahim Tatlıses’in ödül alması krize sebep olmuştu.

Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor Altın Kelebek Krizi Büyüyor, Adaylar Tek Tek Çekiliyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.