Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi

Altın yatırımcıları, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yüksek faizlerin iyi olabileceğine dair yorumlarına odaklanırken küresel altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı
Takip et
Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklenenden düşük gelmesi ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yorumlarından sonra haftaya düşüşle başladı.

Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi

Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki düşüşe karşın Dolar/TL ’deki yükselişle geçen haftaki seviyelerini koruyor.

Yatırımcılar ise Yellen’ın teşvik paketi ve faizler hakkında yorumlarına odaklandı. Joe Biden’ın 4 trilyon dolarlık harcama paketinde ısrarcı olması gerektiğini söyleyen Yellen, biraz yüksek faiz oranlarının da iyi olabileceğini belirtti.

Ons altın fiyatı Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi

Art arda dört haftayı kazançla kapatan ons altın, Mayıs ayını da yüzde 7’den fazla yükselişle geçtikten sonra geçen hafta ilk kez haftayı kayıpla kapattı. Yeni haftaya yüzde 0,3 düşüşle başlayan ons altın, 1.886 dolar civarında işlem görüyor.

Gram altın fiyatı Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi

Geçen hafta 520-529 TL’lik dar bir fiyat aralığında işlem gören gram altın, haftayı neredeyse yatay bir performansla tamamlamıştı. Gram altın, küresel altın fiyatlarının geçen hafta yüzde 0,6 şehit olmasına karşın dolar/TL’nin yüzde 1,23 yükselmesiyle düşüşü sınırlamıştı. Gram altın yeni haftaya 526 TL civarında başladı.

Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi Altın fiyatlarında son durum! 7 Haziran Pazartesi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.