Altın fiyatlarında dalgalanma! Altın yükselişe geçti mi?

Altın artacak mı? Ons altın fiyatlarında hızlı gerileme ardından hafif toparlanma eğilimi başladı. Ons altın 1700 dolar sınırında işlem görüyor.
Takip et
Altın fiyatlarında dalgalanma! Altın yükselişe geçti mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD dolarının güç kazanmasıyla beraber uluslararası piyasalarda spot altın fiyatlarında gerileme meydana gelmişti. Toparlanma eğilimine geçen ons altın 1700 dolar direncine yükseliş çabası içine girdi. ABD 10 senelik tahvil faizinin yüzde 1.60’a gerilemesi de ons altın fiyatlarını desteklemeye başladı.

5 Haziran’dan bu yana görülen en düşük rakam olan 1676 doları test eden ons altın saat 08:13 itibarıyla 1687 dolar seviyesinde seyrediyor.

ABD TEŞVİK PAKETİ ETKİLİ OLUYOR

Temsilciler Meclisi’nin 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini görüşmeye alacak olması da altın fiyatlarını yukarı çekmede etkili oldu. Uzmanlar ABD 10 senelik tahvil faizinde geri çekilmenin devam etmesi halinde ons altının 1700 dolar direncini aşabileceğini söylüyor.

GRAM ALTIN YÜKSELİŞTE

Gram altın fiyatları ons altının gerilemesine karşın dolardaki güç kazanmanın etkisiyle 420 lira seviyesine kadar yükseldi. Gram altın saat 08:13 itibarıyla 420.34 lira seviyesinden işlem görüyor. Gün içinde en düşük 418.1 lira, en yüksek 422.5 lira seviyesi görüldü.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.