Altın fiyatları yükselince gözler altın kaplama gümüşe çevrildi!

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş sebebiyle gözler şimdi altın kaplamalı gümüş takılara çevrildi.
Takip et
Altın fiyatları yükselince gözler altın kaplama gümüşe çevrildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Vatandaşların yakından takip ettiği altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte şubat ayının ortalarından şuana kadar yükselişte hız kesmeyen altın, alıcının cebini yakıyor. Vatandaşlar ise yeni bir çözüm yolu ararken, altın kaplamalı gümüşü seçti.

Son zamanlarda fiyat olarak altının 10’da 1’i olan gümüş daha fazla satılırken, görünüş olarak pek fark yansıtmayan altın kaplamalı gümüşler ise ayrı rağbet görüyor.

“EN ÇOK TERCİH EDİLEN ALTERNATİF”

Eskişehir Kuyumcular Çarşısı’nda senelerdir sektörde bulunarak vatandaşlara hizmet eden kuyumcu Filiz Karaca, gümüş ve altın kaplamalı ürünlere olan istekler ile ilgili konuştu.

Karaca, “Altın fiyatlarının yükseldiği şu günlerde gümüş en çok tercih edilen alternatif oldu. Bunlar altın kalıplarıyla aynı kalıplarda, aynı ustalar tarafından yapılan, ancak fiyat olarak altının 10’da 1’i kadar olan ürünlerdir. Ürünün içi 925 ayar gümüş oluyor. Dışı ise elektroliz taktiğiyle 22 ayar altınla kaplanıyor. Bu sebeple de uzun süre rengini koruyabiliyor” diyerek konuştu.

“BURMA BİLEZİKLERE KADAR VAR”

Altın kaplamalı gümüşe olan istekler ve ürünler ile ilgili konuşan kuyumcu Filiz Karaca şunları belirtti:

“Altın kaplamalı gümüşler özellikle düğüncülerin tercihi oluyor. Altın fiyatları yüksek olduğu için altının 10’da 1’i fiyata gelen bu ürünleri alabiliyorlar. Aynı altındaki gibi kopsa tamiri yapılabiliyor, renginde bir sıkıntı olursa yenilenebiliyor. Bijuteri ürünleri gibi değil. Kalite olarak altına eşdeğer oluyor. Trabzon cebeleri, burma bilezikler gibi altında aklınıza gelebilecek bütün ürünler gümüş olarak üretilebiliyor. Altın bir alyans fiyatına gümüş olarak set, kolye, küpe, yüzük alınabiliyor. Altındaki yükselen fiyatlardan dolayı altın görünümlü gümüşlere talep arttı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.