adplus-dvertising

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor! Gram altın yükselişte… 11 Kasım 2021

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. ABD tarafından gelen haberlerle yön bulan altın kuvvetli yükseliş gösteriyor. ABD enflasyonunun yüksek gelmesinin sonrasında gram altın fiyatları 589 lira ile rekor kırdı.
Takip et
Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor! Gram altın yükselişte… 11 Kasım 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın fiyatlarında yön belirleyici son dönemlerde ABD ekonomisi oldu. Fed’in varlık alımlarını azaltması ve faiz artırımına gideceğine yönelik verdiği sinyaller altın fiyatlarını kısa bir dönem zayıf tutmuştu.

ABD ekonomisindeki olumsuz gelişmeler altın fiyatlarını yükseltmeye başladı. Fed’in 2022 senesinde faiz artırma olasılığının azalmaya başlaması da altını destekler özellikte gelişme oldu.

Altın fiyatları ABD’de açıklanan enflasyon verisiyle daha da güçlendi. Yüzde 6.2 seviyesinde açıklanan ve beklentilerin üstünde gelen enflasyon verisi altında yükseliş ivmesini tetikledi.

Ons altın dün 1868 dolar seviyesine kadar yükseldi Saat 06:55 itibarıyla ons altın 1850 dolar seviyesinde bulunuyor. Gün içinde en düşük 1842 dolar, en yüksek de 1853 dolar seviyesi görüldü.

GRAM ALTIN DA ETKİLENDİ

Ons altındaki yükselişin yanında döviz kurlarındaki hareketlilik gram altını yeni rekor seviyesine yükseltti. Saat 06:55 itibarıyla gram altın 587 liradan alıcı buluyor. Gün içinde en düşük 584 lira, en yüksek 588 lira seviyesi görüldü. Rekorunu ise dün 589.9 lira ile kırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.