Altın fiyatları en düşük seviyede! Altın artacak mı?

Gram altın kaç lira, Cumhuriyet altını kaç para oldu? Ons altın haftaya düşüşle başlarken gram altın son 6 ayın en düşük seviyelerinde seyrediyor. Gümüş ise cuma günü sert bir düşüş yaşadıktan sonra yeni haftaya yatay bir seyirle başladı.
Takip et
Altın fiyatları en düşük seviyede! Altın artacak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın fiyatları, ABD’deki teşvik paketi beklentileri ve sertleşen karantina uygulamalarıyla beraber düşüşünü durdurarak ons başına 1.850 dolar civarında seyrederken gümüşte hafif bir yükseliş var. Gram altın ise son 6 ayın en düşük seviyelerine yakın bir seviyede bulunuyor.

Ons altın haftaya 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilgili gelişmelerle yatay bir seyirle başladıktan sonra yüzde 1’e yakın değer kaybetti. 2021’de dalgalı bir seyir izleyen ons altın, 2020 yılında son dönemdeki en kazançlı senelerinden birini geçirmişti.

Altın piyasaları, iki günlük Fed toplantısında Jerome Powell’ın aylık 120 milyar dolarlık varlık alım programının yakın zamanda azaltılmayacağını yeniden garanti etmesini bekliyor.

Gümüş fiyatı

Gümüş fiyatları ise cuma günü sert bir düşüşle yüzde 4 civarında azaldıktan sonra bir miktar toparlayarak ons başına 25,50 dolar civarına gelmişti. Gümüş haftaya yatay bir seyirle başlayarak TSİ 08:00’da yüzde 0,3 yükselişle ons başına 25,6080 dolar civarından işlem görüyor.

Gram altın fiyatı

Gram altın ise Dolar/TL kurundaki düşüş ile birlikte Ağustos ayından bu yana en düşük 437 TL seviyesini görmüştü. Gram altın 25 Ocak itibariyle yüzde 0,1 düşüşle 442,61 TL civarında seyrediyor.

Ons altın fiyatı

Altın cuma günü yüzde 0,8 değer kaybettikten sonra haftaya yüzde 0,86 düşüşle başlayarak ons başına 1.855,67 dolar seviyesine geriledi. Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise cuma günü yüzde 0,4 artış gösterdikten sonra yüzde 0,1 geriledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.