adplus-dvertising

Altın 600 lira olacak haberi ortalığı karıştırdı!

Gram altın 600 lira olacak mı? Altın yükselişe geçer mi? Altın piyasalarında yaşanan durgunluk yatırımcısını endişelendiriyor. Geçen yıla göre durgun bir fiyat politikası izleyen Altın ile ilgili uzmanlardan heyecan yaratan bir açıklama geldi. Gram altının 600 liraya kadar çıkabileceği konuşuluyor.
Takip et
Altın 600 lira olacak haberi ortalığı karıştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, yatırımcıların Fed Başkanı Jerome Powell’ın ABD ekonomisiyle alakalı yorumlarına ağırlık vermesiyle düştü. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki gerilemeyi takip ederek yeni haftaya değer kaybıyla başladı. Gram altın şu sıralar 455 lira seviyesinden işlem görürken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten dikkat çeken bir yorum geldi. Memiş, yaz aylarını işaret ederek gram altının 600 liraları görebileceğini belirtti.

İslam Memiş konu ile ilgili şunları belirtti:

Altın yatırımcısı düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmeli. Kısa vadeli geri çekilmeler alım fırsatı verecektir. Mayıs haziran aylarına dikkat çekmek istiyorum. Gram altın TL fiyatı 470-480 seviyesi yukarı yönlü kırılabilir, yükselişlerini508-515 lira aralığına kadar devam ettirebilir.

“600 LİRAYI GÖREBİLİR”

Biraz daha yaz aylarına baktığımız zaman gram altın TL fiyatında 540-560 lira aralığı yukarı yönlü kırılabilir ve yükselişlerini 600 liraya kadar devam ettirebilir. Gram altında geçen senenin zirvesi 540 seviyesi idi. Bu sene yaz aylarında yükselişlerin 600 seviyesine kadar devam edeceğini ön görüyorum. Bu düşüler son alım fırsatı olarak değerlendirmeli.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.