Altan Tan’dan Canlı Yayında Bomba Öcalan İddiası!

Diyarbakır eski milletvekili Altan Altan, konuk olduğu televizyon programında "İmralı'dan PKK'ya bu hafta silah bırakma çağrısı geleceğini tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Türk siyasetinde bir döneme damga vuran isimlerin başında gelen Altan Tan, konuk olduğu televizyon programında çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.


“İMRALI’DAN SİLAH BIRAKMA ÇAĞRISI GELECEK”

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın “Kürt sorununda çözüm için hazırım” sözlerini yorumlayan Altan Tan, “PKK’nın Türkiye’de aynen 2013 Nevruz’unda Abdullah Öcalan’ın mektubunda belirtildiği gibi taktik olarak değil stratejik olarak sonsuza kadar silahları susturması lazım. Sanırım dün yapılan görüşmede de, daha açıklanmadı ama benim anladığım kadarıyla, önümüzdeki dönemde İmralı’dan PKK’ya silah bırakma, 2013 sürecine konseptine sürecine, geri dönme çağrısı gelecek diye tahmin ediyorum, bekliyorum” dedi.

“PYD’NİN TÜRKİYE’YE KARŞI SAVAŞI BIRAKMASI LAZIM”

Kürt meselesinin belli bir noktaya gelmesi için Suriye’deki Kürtlerin statüsünün tanınması gerektiğini vurgulayan Altan Tan, “O statünün Türkiye’ye tehdit unsuru değil aynen Kürdistan bölgesel yönetimi gibi dost bir ilişki içerisinde olması lazım. Bunun karşılığında da PKK’nın, PYD’nin Türkiye’ye karşı savaşını bırakması lazım. Polemiklere girmeden silahların susması lazım. Ben böyle bir çağrının bu hafta ya da önümüzdeki günlerde geleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı