adplus-dvertising

Alpaslan Aydın: ‘Bundan sonra hedef Şampiyonlar Ligi kupası’

FIBA Europe Cup’ta şampiyon olan Bahçeşehir Koleji’nde Genel Menajer Alpaslan Aydın, “Kupadan sonra hedefimiz play-off’ta belirli bir seviyeye gelmek ve Şampiyonlar Ligi’ne gitmek” şeklinde konuştu.
Takip et
Alpaslan Aydın: ‘Bundan sonra hedef Şampiyonlar Ligi kupası’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FIBA Europe Cup’ta şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan Bahçeşehir Koleji sporcuları Hadi Özdemir ve Kartal Özmızrak ile Genel Menajer Alpaslan Aydın, D-Smart’ta Şampiyonluk Özel programına misafir oldu. Alpaslan Aydın, çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Maksat Türk Basketbolunu sevdirmek, büyütmek ve geliştirmek. Bu tarz başarılar alakayı daha da arttırıyor. Altyapıya büyük önem veriyoruz. İnşallah bu sezon 3 kupa da Türkiye’ye gelecek” dedi.

Alpaslan Aydın: ‘Bundan sonra hedef Şampiyonlar Ligi kupası’

Alpaslan Aydın: “Kutlamayı daha sonra yapacağız”

Şampiyonluktan sonra takımdaki kimsenin kutlama yapmadığını belirten Aydın, “Kupayı aldığımız gece kimse uyuyamadı ama kutlama yapamadık ve hemen Yalova maçına hazırlandık. O maçı kazandık sonra da Denizli maçını kazanmak istiyoruz. Kutlamayı sonra yapacağız. Bizim bu kupayı kazanmamamız imkansızdı. Kutlama tabii ki olacak, başkanımızla güzel şeyler planlıyoruz. Bize 5 senedir emek veren bütün koçlarımız, oyuncularımızın bu başarıda payı büyük ve tamamı de kutlamamıza davetli” diyerek konuştu.

“Başkan VakıfBank’tan etkilendi ve basketbol takımı kurmaya karar verdi”

Bahçeşehir Koleji Başkanı Hüseyin Yücel’in VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’ndan etkilenerek takımı kurduğunun altını çizen Aydın, “İtalya’ya VakıfBank maçını izlemeye gittiğimizde başkan ‘Bir basketbol takımı kuracağım’ şeklinde konuştu. Takımı kurduğumuzda ilk senede TBL’de oynadık. Afyon ile üst lige çıkma maçında Hadi hatta o zaman rakipti. Sonra Süper Lig’e çıktık ama ilk başta yapıyı oturtamadık, değişiklik yapma vaziyetinde kaldık. Türkiye’de birçok ilde altyapı kurduk. Yalnızca oyuncu değil, koçları da geliştirelim istedik. Erhan Ernak yardımcıyken onunla devam etme kararı aldık. Başkanımız da bu tercihimizin arkasında durdu. Eksiklerimiz oldu tabii ki ama neticede Türkiye’ye kupayı getirdik. Erhan hoca, Türkiye’ye kupa getiren 3. Türk hoca oldu. Kupadan sonra hedefimiz play-off’ta belirli bir seviyeye gelmek ve Şampiyonlar Ligi’ne gitmek. Başkanımız Hüseyin Bey, Vakıfbank’ın başarısından çok etkilendi ve basketbol takımını kurmaya karar verdi” değerlendirmesini yaptı.

Alpaslan Aydın: ‘Bundan sonra hedef Şampiyonlar Ligi kupası’

“Hatalarımızı biliyoruz”

Sezon başında kupayı alacaklarına inandıklarını belirterek bundan sonraki hedeflerinin Şampiyonlar Ligi Kupasını getirmek olduğunu vurgulayan genel menajer Aydın, “Hatalarımızı biliyoruz, bundan sonra nasıl daha iyiye gideceğimizin farkındayız” şeklinde konuştu.

“Oyunculara doğru yerden yaklaşmak ve onları ikna etmek mühim”

Başkan Hüseyin Yücel’in takımın arkasında durduğunu dile getiren Alpaslan Aydın, şu ifadelere yer verdi:
“Bu bize özgüven getiriyor. Bütçemizin oldukça fazla olduğu belirtiliyor ama gerçekte bu şekilde değil. Oyunculara doğru yerden yaklaşmak ve onları ikna etmek mühim. Oyuncular için para tabii ki mühimdir ama hedef daha mühimdir. Haksızlığın olmadığı, doğru basketbolun oynandığı, iyi bir ekibe sahip dört, dörtlük bir yapımız var. Tarık Black, Sam Dekker, Jamar Smith gibi adlar takıma gelmez diyorlardı ama şuanda takımdan ayrılmak istemiyorlar. Bu da yapının doğru olduğunun delili.”

Alpaslan Aydın: ‘Bundan sonra hedef Şampiyonlar Ligi kupası’

Kartal Özmızrak: “5 yıllık kulüp için Avrupa kupası getirebilmek büyük başarı”

3. Avrupa Kupası’nı kazanma sevinci yaşayan Kartal Özmızrak, aynı zamanda en fazla Avrupa kupası kazanan Türk oyuncu olmanın gururunu yaşadığını belirtti. Kartal, “Başarıya gidebilecek organizasyonların içinde olmak çok mühim. Öncelikle planlar ve fikirler uyuştuğu için bu kulübü tercih ettim. Bu kupayı alacağımıza inandık. İyi bir aile ortamı oluştu ve herkes birbirini motive etti. Aile ortamı yakalanmadan başarı gelmez. 5 yıllık bir kulüp için Avrupa kupası getirebilmek çok büyük bir başarı” ifadelerini kullandı.

Hadi Özdemir: “Bu projenin tutmayacağını çok insan belirtti”

21 sezondur basketbol oynadığını söyleyen Hadi Özdemir ise, Bahçeşehir Koleji’nde çok iyi bir aile ortamı olduğunu ama ilk defa Avrupa kupası kazanmanın mutluluğunu yaşadığını aktardı. Deneyimli basketbolcu, “Başta bu projenin tutmayacağını belirten çok insan oldu ama başkanımız sağ olsun bu projeyi daha da geliştirmek istiyor” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.