Alnı Öpülesi Öğretmenler Okullarını 10 Bin Lira Masraftan Kurtardı

Kocaeli'de görev okul müdürü ile yardımcısı kolları sıvayıp okulu kendileri boyadı. Böylece okul 10 bin liralık masraftan kurtulmuş oldu.
Alnı Öpülesi Öğretmenler Okullarını 10 Bin Lira Masraftan Kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli Kandıra’daki Zafer İlkokulu Müdürü Faruk Özaydın ve yardımcısı Hüdaver Soylu, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde ellerine aldıkları fırça ile okul duvarlarını boyadı. Örnek alınacak eğitimciler böylece okullarını 10 bin liralık boya masrafından kurtarmış oldu.

FIRÇALARI ALIP İŞE KOYULDULAR

Orhan Mahallesi’nde bulunan ve 61 yıldır hizmet veren Zafer İlkokulu Müdürü Faruk Özaydın ve yardımcısı Hüdaver Soylu, okulu masraftan kurtarmak için farklı bir yöntem geliştirdi. Okulun yeniden yapılması amacı ile Aydınlık Mahallesi’ndeki binasını boşaltan Zafer İlkokulu, Orhan Mahallesi’nde bulunan eski bir okul binasına taşındı. Yeni eğitim-öğretim yılında da bu binada hizmet vermesi kararlaştırılan Zafer İlkokulu’nun hazırlanması için Müdür ve yardımcısı boya fırçalarını alarak işe koyuldu.

30 YILLIK ÖĞRETMEN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer okullarda arta kalan boyaları alan 30 yıllık eğitimci Özaydın ve 22 yıllık eğitimci Soylu, kendi imkanları ile okulun duvarlarını boyamaya başladı. İki eğitimci bu duyarlı davranışları ile okullarını tam 10 bin liralık masraftan kurtardı.

  • masraf
  • öğretmen
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.