Almanya’daki Türk Camilerinde Büyük Panik!

Ülkede bulunan 3 ibadethane için telefon ve elektronik posta yoluyla ihbar yapıldı. Bomba patlatılacağını söyleyen kişilerin sözleri, yapılan inceleme sonucunda boşa çıktı.
Takip et
Almanya’daki Türk Camilerinde Büyük Panik!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya’da polisi arayan kimliği belirsiz kişiler bazı camilere bomba koyulduğunu söyledi. Bunun üzerine telefonda belirtilen adreslere giden emniyet güçleri sıkı güvenlik önlemleri aldıktan sonra bomba aramaya başladı. Türklere ait 3 caminin işaret edildiği ihbarı değerlendiren polisler yaptıkları çalışmalar neticesinde telefonda söylenenlerin gerçek olmadığını belirledi.

Aynı ihbarların elektronik posta yoluyla da polise ulaştırıldığı saptandı. Yapılan çalışmalar sonucunda postaların gönderenlerin Combat18 isimli bir örgüt ile bağlantıları tespit edildi. Neo Nazi kimliği ile bilinen örgütün ülkedeki Türklere ve ibadethanelerine saldırı hazırlığında olduğu ve bu ihbarları bir deneme olarak yaptığı iddia edildi. Alman polisinin bu örgüt üzerinde titizlikle çalıştığı ve bazı hücre evlerine ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

YENİ ZELANDA CANİSİ TÜRKİYE’Yİ TEHDİT ETMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi Mart ayında, Yeni Zelanda’daki camilere terör saldırısı düzenlenmiş, 51 Müslüman’ı cuma namazı kılarken katleden cani o anları sosyal medya hesaplarından canlı yayınlamıştı. Saldırganın Türkiye’yi tehdit eden sözlerinin ardından yetkililer benzer saldırılar için önlem almaya başlamıştı. Almanya’da sürekli benzer durumlar yaşanırken ülkede yaşayan 5 milyona yakın Türk’ün bu saldırılar karşısında sağduyularını korumaları önemli bir detay.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.