adplus-dvertising

Almanya’da Omicron önlemleri masada! Sokağa çıkma yasağı gelebilir…

Almanya'da artan vaka sayılarına karşı hükümet yetkilileri sokağa çıkma yasağının masada değerlendirildiğini açıkladı.
Takip et
Almanya’da Omicron önlemleri masada! Sokağa çıkma yasağı gelebilir…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 2021 senesinin son kabine toplantısında Covid-19’un Omicron varyantına ve salgının seyrine göre alınacak önlemleri ele aldı.

Olaf Scholz ismine toplantıya dair açıklamalarda bulunan Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Scholz’un 7 Ocak’ta eyalet başbakanlarıyla gerçekleştireceği koronavirüs toplantısına kadar halkın yüzde 80’inin aşılanmış olmasını istediğini duyurdu.

Başbakan Scholz’un tatil döneminde herkesin sorumluluk içinde hareket etmesini istediğini aktaran Hebestreit, “Bununla beraber Kasım ayında açıklanan 30 milyon hatırlatma dozu (üçüncü doz) hedefine sene sonuna kadar ulaşmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hebestreit, “Başbakan Olaf Scholz, salgının seyrine göre yeni tedbirlerin alınacağını ve sokağa çıkma kısıtlamasının da uygulamalar arasında olduğunu belirtti” ifadelerini kullandı.

83 milyondan fazla nüfuslu Almanya’da halkın ortalama yüzde 70.4’ü koronavirüse karşı tamamen aşılanırken, yüzde 32.6’sı ise hatırlatma dozu olarak bilinen 3. dozu yaptırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.