Almanya’da Konser Faciası

Almanya’nın Essen şehrinde gerçekleştirilen konser etkinliği esnasında, şiddetli fırtınanın sebebiyet verdiği büyük çaplı bir kaza meydana geldi. Sahnenin çökmesine neden olan bu kazada 30 kişi yaralandı.

Almanya’nın Essen şehrinde 18 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan rap şarkıcıları Marteria ve Casper konseri şiddetli fırtınanın sebep olduğu bir kaza ile henüz başlamadan sonlandı. Sahnenin led ışıklarının asılı olduğu duvar kuvvetli fırtınanın etkisiyle devrildi.

2’Sİ AĞIR 30 YARALI VAR

Konseri izlemeye gelen 18 bin kişi ne olduğunu anlamadıkları bir gürültü ile şaşkına döndüler. Sahneye uzak olan izleyicilerin bir çoğu olayı anlamakta güçlük çekti. Konserin sona ermesine enden olan olay, Essen şehri polis ekipleri tarafından yapılan açıklamaya göre; şiddetli fırtına sebebiyle gerçekleşti.

Olayın gerçekleşmesi sonucu 2si ağır olmak üzere 30 kişinin yaralandığını açıklayan Essen polisi, bölgeye çok sayıda ambulansın sevk edildiğini ve yaralıların çevredeki hastanelere götürülüp buralarda tedavi altına alındığını kaydetti.

Essen polisi olay sonrasında, bölgede detaylı inceleme başlattı. Konserin iptal olması sonucu seyircilerin almış olduğu biletlerin para iadesinin yapılıp yapılmayacağı ise açıklanmadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı