Almanya’da katliam yapan Tobias Rathjen’in babası tutuklandı!

Son dakika… 4’ü Türk 10 kişinin öldürüldüğü katliamda flaş gelişme! Almanya’nın Hanau şehrinde dördü Türk, 10 kişiyi öldüren Tobias Rathjen’in (43) babası Hans-Gerd Rathjen (72), gözaltına alındı. Tobias Rathjen’in yalnız olmadığı, cinayetleri babasıyla işlediği öne sürüldü.

19 Şubat saat 22.00 sıralarında Tobias Rathjen adlı 43 yaşındaki saldırgan, Frankfurt’un 25 kilometre batısındaki Hanau kentinde Türklere ait iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlemişti.Dünyayı dehşete düşüren katliamda dördü Türk, 10 kişi Rathjen’in silahından çıkan kurşunlara hedef olarak hayatını kaybetmişti.

Kanlı saldırıdan sonra Tobias Rathjen’in evini basan özel timler önce 72 yaşındaki annesinin cesedini, ardından da evin bodrumunda Rathjen’in cesedini bulmuştu.

Mermisi bittiği için eve kaçan Rathjen’in olayda kullandığı boş silah yanında bulunmuştu. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, saldırganın intiharına ilişkin şüphe oluştu.

Polis evde tam olarak ne olduğunu araştırırken, baba Hans-Gerd Rathjen’in de katliamlara katıldığından şüpheleniyor.

Almanya’da katliam yapan Tobias Rathjen’in babası tutuklandı!

Mermisi bittiği için eve kaçan Rathjen’in olayda kullandığı boş silah yanında bulunmuştu. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, saldırganın intiharına ilişkin şüphe oluştu.Polis evde tam olarak ne olduğunu araştırırken, baba Hans-Gerd Rathjen’in de katliamlara katıldığından şüpheleniyor.

Olay günü yaralandığı öğrenilen baba, elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı. Poliste kaydı bulunan Hans-Gerd Rathjen’in yalan ifade, iftira, tehdit ve şantaj suçlarından sabıkalı olduğu açıklandı.

Almanya’da katliam yapan Tobias Rathjen’in babası tutuklandı!

Bir zamanlar Yeşiller’den politikaya da girmeye çalışan Hans- Gerd Rathjen’in katliamcı oğlunu sürekli “yabancılarla konuşma, onlarla temasa geçme” diye uyardığı belirtildi. Babanın 2011’de Yeşiller’de aktif olduğu belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı