Almanya’da kanlı saldırı: Aralarında Türklerin de olduğu çok sayıda ölü var!

Saldırganlar Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Hanau kasabasındaki “Midnight” adlı bir nargile kafeyi taradı ve burada üç kişiyi öldürdü. Ardından Arena Bar & Cafe adlı başka bir mekâna giden zanlılar başkalarını da öldürdü. Yaşamını yitirenlerin isimleri belli mi?

Almanya’nın Hanau kentinde iki nargile bara düzenlenen silahlı saldırı sonucunda 9 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi yaralandı. Polis, saldırganın evinde ölü olarak bulunduğunu açıkladı. Saldırganın ölü bulunduğu evde bir kişinin cesedi daha bulundu.

Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Hanau kentinde dün saat 22.00 sıralarında şehir merkezinde bulunan bir nargile bara giren silahlı saldırgan içeride bulunanlara silahla ateş açtı. Olay sırasında barda bulunan üç kişi hayatını kaybetti, bir kişi de ağır yaralandı.

Saldırgan daha sonra koyu renkli bir araçla yaklaşık 2,5 kilometre mesafedeki başka bir nargile bara giderek, burada da ateş açtı. Bu saldırıda da en az beş kişi yaşamını yitirdi.

Almanya’da kanlı saldırı: Aralarında Türklerin de olduğu çok sayıda ölü var!

Saldırganın Tobias R. isimli bir Alman vatandaşı olduğu ve saldırının ırkçı bir saldırı olduğu belirtiliyor. Alman Bild gazetesinin ulaştığı bilgilere göre; Tobias R. adlı saldırgan bir dairede ölü bulundu. Evde bir itiraf mektubu ile videoya rastlandığı belirtiliyor. Mektupta aşırı sağ ile bağlantılı karışık görüşlerin yazıldığı ifade ediliyor. Saldırganın annesini öldürüp intihar ettiği bildirildi.

Almanya’da kanlı saldırı: Aralarında Türklerin de olduğu çok sayıda ölü var!

İKİ SALDIRIDA 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hanau polisi iki saldırıda 9 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Polisten yapılan açıklamada, saldırının faili olduğu tahmin edilen kişinin evinde ölü olarak bulunduğu belirtildi. Aynı evde başka bir kişiye ait olduğu belirtilen bir cesedin daha bulunduğu aktarıldı.

Böylece yaşanan olayda toplam ölü sayısı 11 oldu. Polis farklı kişilere ait olduğu belirtilen nargile barlara yönelik saldrıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Fail ve kurbanların milliyetleri ile ilgili açıklama yapılmadı.

Almanya’nın batısında bulunan Frankfurt yakınlarındaki Hanau kasabasında iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Olayda en az dokuz kişi hayatını kaybetti, altı kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz açıklanmazken, ölenlerin arasında Türklerin de bulunduğu öne sürülüyor.

Ülkeyi dehşete düşüren saldırılar, yerel saatle 22.00 sıralarında Frankfurt’un 25 kilometre doğusundaki Hanau kasabasında gerçekleşti.

Saldırganlar Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Hanau kasabasındaki “Midnight” adlı bir nargile kafeyi taradı ve burada üç kişiyi öldürdü.

Ardından koyu renkli bir otomobille Arena Bar & Cafe adlı başka bir mekâna giden zanlılar, burada da beş kişiyi vurarak öldürüp olay yerinden kaçtı.

Görgü tanıkları nargile kafe müşterileri arasında Türkçe konuşanların da bulunduğunu söylüyor. Alman medyası saldırganların aynı evde ölü bulunduğunu yazdı. Saldırının neden gerçekleştirildiği ise henüz tespit edilebilmiş değil.

Olay yerinden bildiren Bild muhabiri, Hanau sokaklarının hayalet şehri andırdığını ifade etti. Sokakların bomboş olduğunu anlatan Bild muhabiri, olay mahallinin projektörlerle aydınlatıldığını, güvenlik güçlerinin etrafı güvenlik çemberine aldığını bildirdi.

Almanya’da kanlı saldırı: Aralarında Türklerin de olduğu çok sayıda ölü var!

FLAŞ İDDİA: MEKANLAR TÜRKLERE AİT

Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay, Almanya’yı sarsan saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi:

* Eşine az rastlanır bir vahşilikle önce nargile bara iki kişi gidiyor ve üç kişiyi burada öldürüyor. Daha sonra bir spor bara orada da beş kişiyi öldürüyorlar.

* Burada basılan mekanlar Türklere ait. Nargile kafe Konyalı bir vatandaşımıza ait. Ölen sekiz kişiden beşinin Türk kökenli olduğu belirtiliyor.

* Büyük bir ihtimalle kafe sahipleriyle bir husumet olduğu söyleniyor. Nargile kafe sahibinin oğlunun doğum gününe katılmak için mekandan ayrıldığı ve bu şekilde saldırıdan kurtulduğu bildiriliyor

Saldırganların kullandığı otomobil bubi tuzaklarına karşı güvenlik güçleri tarafından dikkatle aranırken, aracın içinde mühimmat, şarjörler ve bir silah kılıfı bulundu. Bild’in soruşturmayı yürüten ekipten aldığı ilk bilgilere göre; saldırganlardan biri av ruhsatına sahip ve muhtemelen Alman…

Almanya’da şok etkisi yaratan bu olay, başkent Berlin’de “Güldür Güldür Şov” temsilinin yapıldığı Tempodrom konser salonu yakınlarında bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan dört gün sonra yaşandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı