adplus-dvertising

Almanya’da hükümet ve ana muhalefet Ukrayna’ya ağır silahlar gönderilmesi konusunda anlaştı

Almanya’da koalisyon hükümetini yaratan üç parti ile ana muhalefet partisi, yarın Federal Meclis’te oylamaya sunulacak olan Ukrayna’ya verilen silah desteğinin ağır silahları içerecek biçimde genişletilmesi ve hızlandırılması hakkındaki kanun tasarısına destek verme konusunda anlaştı.
Takip et
Almanya’da hükümet ve ana muhalefet Ukrayna’ya ağır silahlar gönderilmesi konusunda anlaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya’da hükümet ve ana muhalefet, Rusya’nın saldırıları karşısında kendisini savunmasına destek olmak maksadıyla Ukrayna’ya ağır silahların gönderilmesini içeren kanun tasarısı üstünde anlaştı. Koalisyon hükümetini yaratan partiler, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) meclis grupları ile ana muhalefet partilerini yaratan Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU, yarın Federal Meclis’te oylamaya sunulacak olan Ukrayna’ya silah desteğinin ağır silahları içerecek biçimde genişletilmesi ve hızlandırılması teklifine destek verme konusunda mutabakata vardı.

CDU/CSU, Ukrayna savaşı boyunca verilen mücadelede hükümetin ve muhalefetin birbirleriyle uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyerek, yarın Federal Meclis’te yapılacak oylamayla hükümetin teklifini destekleyerek tasarının geçmesine sağlayacaklarını açıkladılar. Tasarının, Almanya’nın NATO savunmasına sunduğu katkıları “tehlikeye sokmadan” atılması talep ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.