adplus-dvertising

Almanya’da camiye silahlı saldırı! Tüfekle ateş açıldı…

Almanya’da Saksonya-Anhalt bölgesinde Halle şehrinde içinde caminin de bulunduğu İslam Kültür Merkezi Derneğine tüfekle ateş açıldığı bilgisi geldi.
Takip et
Almanya’da camiye silahlı saldırı! Tüfekle ateş açıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halle Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İslam Kültür Merkezi’nin yakınında bulunan iki kişinin, silah sesleri işittiğini ve 3 merminin binanın cephesine çarpıp yere düşüğünü fark ettiği söylendi.

Görgü tanıklarının silahların karşıdaki bir apartmandan ateş edildiğini aktardığı söylenen açıklamada, burada bir dairenin sahibi olarak teşhis edilen 55 yaşındaki kişinin evinde 2 silah bulunduğu ve bunlara el konulduğu bilgisi paylaşıldı.

Almanya’da camiye silahlı saldırı! Tüfekle ateş açıldı…

Açıklamada, ilk bulgulara göre söz konusu kişinin siyasi suçlardan poliste bir kaydı bulunmadığı ifade edilerek, olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda da Halle’deki camide bulunan inananlara bir defa daha silahla ateş edildiği söyleyerek, “Allah’a şükür bu defa kimse yaralanmadı. Polis şu anda soruşturuyor ve sorguluyor. Müslüman düşmanlığı ve ırkçılık sözlerde kalmıyor” ifadesi kullanıldı.

Polisin bir kişiyi yakaladığı ve ifadesinin alındığı aktarılan paylaşımda, Halle polisine teşekkür edilerek, olayın tamamen aydınlatılmasının ümit edildiği söylendi.

Paylaşımda daha önceki senelerde da camiye silahla ateş edildiği bilgisi paylaşıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.