adplus-dvertising

Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Almanya’nın Dortmund şehrinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Sultan Ahmet Camisi’ne domuz fotoğraflı tehdit mektubu gönderildi.
Takip et
Almanya’da camiye ırkçı saldırı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya’nın Dortmund şehrindeki Dorstfeld semtinde bulunan Sultan Ahmet Camisi’ne tehdit mektubu gönderildi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı olan camiye gönderilen tehdit mektubunun içerisinde domuz fotoğrafı ve gamalı haç sembolü olduğu bildirildi.

Cami yetkilileri yaptıkları açıklamada daha önce de bu tür saldırılara maruz kaldıklarını ve Ocak ile Şubat aylarında cami duvarlarına siyah boyayla gamalı haç çizildiğini ifade etti. Yetkililer gönderilen tehdit mektubunda, “Ülkemizden def olun. Almanya size gününüzü gösterecek. Caminizi yıkacağız” gibi ifadelerin bulunduğunu söyledi.

Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Mektupta öte yandan, Almanya’da 2000-2007 seneleri arasında 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün sembolü olan “NSU 2” imzası yer aldı. Mektubun cami yetkilileri tarafından güvenlik birimlerine teslim edilmesinin sonrasında, Dortmund polisi soruşturma başlattı.

Cami cemaati, suçluların bir an önce yakalanması talep ederken, yetkililer Dortmund şehrinde son 10 ayda 6 camiye saldırı gerçekleştirildiğini açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.