adplus-dvertising

Almanya, Kiev Büyükelçiliğini yeniden açacak

Almanya Başbakanı Annalena Baerbock, Almanya’nın Kiev Büyükelçiliğini sınırlı kapasite ile tekrardan açacağını duyurdu.
Takip et
Almanya, Kiev Büyükelçiliğini yeniden açacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna’yı ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. Baerbock yaptığı açıklamada, Almanya’nın Kiev Büyükelçiliği’ni sınırlı kapasite ile tekrardan açacağını duyurarak, Almanya’nın Kiev Büyükelçisi Anka Feldhusen’in görevine devam edeceğini aktardı.

Baerbock, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendi kendini aldatmaya kurban gittiğini aktararak, “Avrupa’daki özgürlük ve insanlık değerlerimizin bizi yozlaşmış ve zayıf kıldığına inanıyordu. Ukraynalılar gerçekte bunun tersi olduğunu kanıtladılar. Özgürlük isteğiniz sizi kuvvetli kılar” şeklinde konuştu.
Baerbock, “Bu sebeple mücadeleniz, liberal demokrasi ile otokratik rejimler arasındaki dünya ihtilafında bir dönüm noktasıdır” şeklinde konuştu.

Alman heyetinden bir kaynak ise, Baerbock’un Zelenskiy ve Hollanda Dışişleri Bakanı Hoekstra ile açık ve dostane bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Görüşme, askeri alanda Ukrayna’ya yardım ve tekrardan yapılanma ile Ukrayna’dan ihtiyaç duyulan küresel gıda ihracatının ablukasının nasıl çözüleceğine odaklandı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.