adplus-dvertising

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock’tan Rusya’ya ‘Alman diplomat’ mesajı

Rusya’nın 40 Alman diplomatı “istenmeyen kişi” ilan ederek sınır dışı edilmesinin sonrasında açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, “Rusya’nın Alman diplomatları istenmeyen kişi ilan etmesinde hiçbir biçimde haklılık payı yoktur” şeklinde konuştu.
Takip et
Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock’tan Rusya’ya ‘Alman diplomat’ mesajı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sebebiyle Almanya’nın 40 Rus diplomatı sınır dışı etme kararının sonrasında Rusya da 40 Alman diplomatı sınır dışı etti. Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, yaptığı açıklamada Rusya’nın Alman diplomatları sınır dışı ederek karşılık vermelerini beklediklerini söyledi. Baerbock, “Rusya’nın bugünkü adımını bekliyorduk. Rusya’nın Alman diplomatları istenmeyen kişi ilan etmesinde hiçbir biçimde haklılık payı yoktur. Rusya’da artan olumsuz şartlara karşın çalışanlarımız ikili ilişkilerimize hizmet etmek için açıklık, alaka ve büyük bir bağlılıkla Rusya’ya gittiler. Bugün iletilen sınır dışı etmelerle, Rusya bu sebeple kendisine daha çok zarar veriyor” şeklinde konuştu.

Çok sayıda Avrupa ülkesi, Rusya’nın Ukrayna’daki saldırganlık savaşı sebebiyle çok sayıda Rus diplomatı sınır dışı etmişti. Almanya’nın sınır dışı kararı sonrası Rusya’daki büyükelçilik hizmetlerinin mühim ölçüde kısıtlanması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.