adplus-dvertising

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock: ‘Türkiye vazgeçilmez ortağımız’

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Pakistan, Yunanistan ve Türkiye ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Almanya için vazgeçilmez bir ortak olduğunu söyleyerek, Almanya’da milyonlarca kişinin kalbinin Almanya ve Türkiye için attığını ifade etti.
Takip et
Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock: ‘Türkiye vazgeçilmez ortağımız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, bugün başlayacak olan ve 10 Haziran’a kadar sürecek Pakistan, Yunanistan ve Türkiye’yi kapsayan ziyaretleri öncesinde yazılı açıklama yaptı. Baerbock, “Türkiye’ye yapacağım ziyaret farklılar yaratıyor. Başka hiç bir ülke ile olmayan farklı bağların bulunduğu Türkiye vazgeçilmez ortağımızdır. Almanya’da milyonlarca kalp Almanya ve Türkiye için atıyor. Bana göre bu çift kalp atışı, çifte güç manasına geliyor” ifadelerini kullandı.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock: ‘Türkiye vazgeçilmez ortağımız’

Baerbock, “Türkiye ziyaretimde her yakın ilişkide olduğu gibi, Türk dostlarımızla açıkça NATO’nun önemi ve Finlandiya ve İsveç’in kabulü yoluyla NATO’nun kuvvetlendirilmesi ele alacağız” şeklinde konuştu.

Baerbock öte yandan, “İnsanlara umut veren Türkiye’nin arabuluculuğu başta olmak üzere, Türkiye’de ifade özgürlüğü, insan hakları, Avrupa Konseyi mensubu olarak yükümlülüklerin yerine getirilmesi gibi birçok konuyu görüşeceği” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.