adplus-dvertising

Almanya Başbakanı Scholz: ‘NATO, Rusya karşısında kararlılığını göstermeli’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile video konferans taktiğiyle görüşen Almanya Başbakanı Olaf Scholz, “NATO, Rusya karşısında kararlılığını göstermeli” şeklinde konuştu.
Takip et
Almanya Başbakanı Scholz: ‘NATO, Rusya karşısında kararlılığını göstermeli’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, zona hastalığına yakalanmasının sonrasında bugün Almanya’nın başkenti Berlin’de bir araya geleceği Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüşmesini video konferans taktiğiyle gerçekleştirdi. Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit tarafından görüşme ile alakalı yapılan açıklamada, “Başbakan Scholz ile NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 29-30 Haziran’da yapılacak NATO Zirvesi hazırlıkları hakkında görüş alışverişinde bulundu” ifadeleri kullanıldı. Görüşmede Rusya-Ukrayna savaşına değinen Scholz, hükümetin NATO’ya katkılarına devam edeceğini belirtirken NATO ittifakının Rusya’nın saldırganlığı karşısında kararlılığını göstermesi gerektiğini belirtti.

Almanya Başbakanı Scholz: ‘NATO, Rusya karşısında kararlılığını göstermeli’

Rusya’ya karşı birlik sinyali

Görüşmede, ittifakın stratejik konseptinin güncellenmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığının bir neticesi olarak lüzumlu çalışmaların yapılması ve “NATO 2030” gündeminin uygulanması gibi konular ele alındı. İttifakın, Rusya karşısında kararlılık ve birlik sinyali göndermesi gerektiği konusunda anlaşmaya varılan görüşmede, NATO’nun temel misyonu olan Avrupa-Atlantik bölgesinin korunması ve 10 sene içinde bu misyonu güvenilir ve başarılı bir biçimde yerine getirmeye devam edebilmesi gerektiği konusunda da söz birliğine varıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.