adplus-dvertising

Almanya ailelere çocuk başı 150 Euro yardım yapıyor!

Koronavirüsle mücadele kapsımın da Almanya'da yeni bir uygulama başlıyor. Uygulamaya göre Mayıs ayından itibaren ailelere çocuk başına 150 Euro yardım alacak.
Takip et
Almanya ailelere çocuk başı 150 Euro yardım yapıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2020 senesinde Almanya’da koronavirüs salgını çerçevesinde ailelere 300 euroluk ‘çocuk bonusu’ yardımı ödenmişti. 2021 senesi için planlanan 150 euroluk yardımın mayıs ayından itibaren ailelere ödenmesine başlanacak. Ek olarak sonbahar aylarında da 100 euroluk ikinci bir ödemenin daha yapılması öngörülüyor.

Söz konusu yardım, hali hazırda çocuk yardımı almaya hakkı olan bütün çocuklar için ailelerin hesabına otomatik olarak ödenecek. Bunun için ayrı bir müracaat yapmaya gerek olmayacak. Yapılacak olan ek yardım, çocuk yardımı için yapılan ücretle beraber değil, birkaç gün sonra farklı bir ödeme olarak hesaplara yansıyacak.

Yüksek gelirli aileler yardım kapsamının dışında tutuluyor. Anne ve babanın çalıştığı ve senelik toplam geliri 67 bin euroya kadar olan aileler çocuk yardımından faydalanabiliyor. Geliri bu miktarın üstüne çıkan ailelerde çocuk yardımı kademeli olarak düşüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.