Alman polisi ve askeri artık Türk malı silahları kullanacak!

Gödde Group, Türkiye'de üretilen yerli silahları Avrupa piyasasına sunmak için izin ve lisans gerekliliklerini karşılamayı başardı. Gödde Group kurucu ortağı Necat Çelik, Alman polisinin ülkemizde imal edilen silahları kullanacağını söyledi.

İHA’nın aktardığı bilgilere göre, son 5 senede Türkiye’nin silah ithalatı 2010-14 senelerine kıyasla yüzde 48 oranında geriledi. Yerli silah sanayindeki artan imalat hacmi, bu gerilemede mühim bir pay sahibi oldu. Türkiye’nin savunma sanayi ihracatı 2015-2019 senelerinde önceki 5 senelik döneme kıyasla yüzde 86 artsa da, Türk şirketler yerli silahları Avrupa pazarında satmakta zorlanıyordu.


Türk-Alman ortaklığında kurulan Gödde Group, yerli üreticilerin Avrupa’da yaşadığı izin ve standart problemini çözdüğünü duyurdu. Türkiye’de üretilen silahların Avrupa ülkelerine ihracatı için lüzumlu olan izin, lisans ve standartları sağladığını açıklayan şirket, ilk alıcıların Almanya Özel Polis Birimi ve Almanya Özel Askeri Birimi’nin olduğunu açıkladı.

Yerli silahların Avrupa’daki ilk alıcıları, Almanya Özel Polis Birimi ve Almanya Özel Askeri Birimi oldu.

Türkiye’nin silah sanayindeki kuvvetini Avrupa’ya kanıtlamak istediklerini belirten Gödde Group kurucu ortağı Necat Çelik, “Türk mühendislerimiz tarafından yüksek kalite standartlarındaki imalat tesislerinde üretilen ve zorlu testlerden başarıyla geçen silahlarımız, bugün Almanya Polis Özel Birimi ile sağlanan anlaşmaya istinaden sipariş istekleri almış vaziyette” şeklinde konuştu.

Bu hamlenin, hem bayilik isteklerinde hem de siparişlerde mühim bir artış sağladığına vurgu yapan Çelik, “Almanya’nın en kıymetli ve en güvenilir kurumlarından biri olan Özel Askeri Birimine de Türkiye’de üretilen silahları tanıtarak sipariş istekleri aldık. Yenilikçi ve sağlamlığını belgelerle ispat ettiğimiz silahların, devletlerin polis ve askeri teşkilatlarına ve özel kurumlara ihraç edilerek ülkemizin kuvvetini kanıtlamasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.


Gödde Group kurucularından Josef Gödde ise Türkiye’nin Avrupa’ya silah ihracatında en az Ortadoğu’da olduğu kadar başarı hedeflediklerini söyledi. Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren ülkeler ve firmaların, orta ve uzun vadede mühim bir kuvvete sahip olduklarını dile getiren Gödde, Türkiye’nin de Avrupa pazarı gibi dünyanın en zor ve rekabet kuvveti en yüksek pazarında söz sahibi olabilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı