adplus-dvertising

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da grevler iptal edildi

Alman havayolu şirketi Lufthansa ve Vereinigung Cockpit Sendikası tarafından yapılan açıklamada, bu hafta içinde yapılması planlanan grevlerin iptal edildiği ve çalışanlarla ücret konusunda anlaşmaya varıldığı duyuruldu.
Takip et
Alman havayolu şirketi Lufthansa’da grevler iptal edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alman hava yolu şirketi Lufthansa pilotları, firma ile Vereinigung Cockpit Sendikası arasında devam eden görüşmelerden istedikleri ücreti alamadıkları gerekçesiyle Çarşamba ve Perşembe günlerini kapsayan 2 günlük grev kararı aldıklarını açıklamıştı. Lufthansa ve sendika tarafından yapılan açıklamada, bu hafta içinde yapılması planlanan grevlerin iptal edildiği ve çalışanlarla ücret konusunda anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Vereinigung Cockpit Sendikası Sorumlusu Marcel Groels, müzakere masasında bir neticeye ulaşıldığını belirterek, “Müşteriler, çalışanlar ve firma için daha çok kesintinin önlenebileceği için memnunuz” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen ilk grev sebebiyle hava yolu firmasının bütün uçuşları iptal edilmişti. Firma, 130 bin yolcu ile 800’den fazla uçuş iptal edilmesinin sonrasında 32 milyon euro zarar gördüğünü açıklamıştı. Pilotların isteklerinin Lufthansa’ya senelik 900 milyon euro ek maliyet getireceğini, pilotların personel maliyetlerini yüzde 40 artıracağı söylenerek, firmanın bu maliyetleri karşılayamayacakları duyurulmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.