adplus-dvertising

Alkollü yakalandı, ‘Bu kadar yüksek çıkması imkansız’ dedi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde polis tarafından yapılan trafik kontrol uygulamasında 313 araç ve şoför denetlenirken 92 araç ve şoföre idari para cezası uygulandı. Uygulamada 195 promil alkollü çıkan bir araç şoförü, işten yeni çıktığını, yalnızca yarım şişe alkol içtiğini söyleyerek “Bu kadar yüksek çıkması olanaksız” diyerek konuştu.
Takip et
Alkollü yakalandı, ‘Bu kadar yüksek çıkması imkansız’ dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, trafik kazalarının en aza indirilebilmesi maksadıyla denetimlerini kesintisiz sürdürüyor. Dün gece Herdford Caddesi, Titreyengöl Caddesi, Hastane Caddesi ve Sorgun Bulvarında alkollü araç kullanan şoförlere yönelik 5 ekip ve 9 personelin katılımıyla eş zamanlı düzenlenen uygulamada 313 araç ve şoför kontrol edilirken, 92 araç şoförüne Karayolları Trafik Yasasının alakalı maddelerini ihlal etmekten para cezası uygulandı.

Uygulamalar çerçevesinde 2 araç trafikten men edilirken, alkollü araç kullandığı tespit edilen 4 şoförün şoför belgesine geçici olarak el konuldu.

Alkollü yakalandı, ‘Bu kadar yüksek çıkması imkansız’ dedi

“Yarım bira ile bu kadar alkol çıkmaz”

Uygulama sırasında durdurularak alkol kontrolü yapılan Ş.H. adlı şoför, yapılan ölçümde 195 promil alkollü çıkınca tepki gösterdi. Kendisinin yakında bir alışveriş merkezinde çalıştığını söyleyen alkollü şoför, işten çıktıktan sonra stres atmak maksadıyla 1 bira aldığını, yarıya bile gelmeden uygulamaya girdiğini, bu kadar yüksek çıkmasının imkânsız olduğunu belirtti.

Alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan ve bin 823 TL para cezası uygulanan şoför, aracının bağlanmaması için arkadaşını çağırdı. Uygulama noktasına gelen arkadaşı, beraber çalıştıklarını, kısa zaman önce ayrıldıklarını, yarım bira ile bu kadar yüksek alkollü çıkmasının mümkün olmayacağını söyleyerek arkadaşından hastanede kan verip alkolünü ölçtürmesini istedi.

Uygulamayı görünce sürücü değiştirdiler

Uygulama noktasına yaklaştığı sırada durup bir müddet bekleyen bir başka arabanın şoförünün değiştiğini gören trafik polisleri, arabası durdurarak kontrol yaptı. Y.E. ve İ.B.E. adlı 2 kardeş şoför belgesi olmadığı için sürücü değiştirdiklerini kabul ederken, araç şoförüne ve araç sahibi olan babalarına ayrı ayrı 3 bin 674’er TL para cezası uygulandı. Araç, olay yerine gelen ruhsat sahibine teslim edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.