adplus-dvertising

Aliyev, Maduro ile video konferans yoluyla görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Azerbaycan’a gelen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile video konferans yoluyla görüştü.
Takip et
Aliyev, Maduro ile video konferans yoluyla görüştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Venezuela heyeti mensuplarının COVID-19 testinin pozitif çıkmasının sonrasında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile video konferans yoluyla görüştü. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmenin video konferans formatında gerçekleştiği bildirilirken, görüşmede Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Azerbaycan’ı ziyaret etmesinin Azerbaycan ile Venezuela arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olduğunun bir göstergesi olduğu ifade edildi.

Aliyev, Maduro ile video konferans yoluyla görüştü

Azerbaycan’ı üçüncü defa ziyaret ettiğini söyleyen Maduro, Venezuela’nın Azerbaycan ile olan ilişkisine büyük önem verdiğini ve ikili ilişkilerin daha da gelişmesi gerektiğini ifade etti. Görüşmede, iki ülkenin Bağlantısızlar Hareketi (NAM) başta olmak üzere birçok uluslararası kuruluşlar bünyesinde başarılı bir biçimde işbirliği yaptığı kaydedilerek, Venezüella’nın Azerbaycan’ın Bağlantısızlar Hareketi’ndeki başkanlığının bir sene daha uzatılmasına verdiği desteğe vurgu yapıldı.

Aliyev, Maduro ile video konferans yoluyla görüştü

Venezuela’nın Ermenistan-Azerbaycan ihtilafının Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü içinde çözülmesine her zaman destek verdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ihtilafın çözüldüğünü ve Azerbaycan’ın adaleti, uluslararası hukuku ve toprak bütünlüğünü tekrardan tesis ettiğini kaydetti. Aliyev, Azerbaycan ile Venezuela’nın her zaman birbirlerinin egemenlik ve bağımsızlıklarını desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Aliyev, Maduro ile video konferans yoluyla görüştü

Görüşmede, ekonomik alanda işbirliğinin genişletilmesi ve iş çevreleri arasındaki işbirliğinin gerekliliğine dikkat çekilerek, ortak yatırım projeleri, ortak girişimler kurulması gibi konuların müzakere edilmesinin büyük önem arz ettiği kaydedildi. Azerbaycan ile Venezuela’nın OPEC+ formatındaki başarılı faaliyetlerine vurgu yapan devlet başkanları ikili ilişkiler ve karşılıklı alaka duyulan meselelerde görüş alışverişinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.