adplus-dvertising

Aliyev, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım’ı kabul etti

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
Takip et
Aliyev, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım’ı kabul etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 9. Küresel Bakü Forumu’nun dünyanın en mühim etkinliklerinden biri olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, Aliyev’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Aliyev de teşekkür ederek, Yıldırım’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a selamlarını iletmesini rica etti.

Aliyev, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım’ı kabul etti

Şuşa Beyannamesi’nin 1’inci yıldönümü sebebiyle Şuşa’da uluslararası bir konferans düzenlenmesinin önemine vurgu yapan Binali Yıldırım, etkinlikte mühim konuların konuşulduğunu belirtti. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda başarıyla geliştiği kaydedilen görüşmede, tarafların karşılıklı alaka duyulan konularda görüş alışverişinde bulunduğu aktarıldı.

Görüşmeye Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Tarım Bakanı Vahit Kirişci ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da katıldı. Binali Yıldırım, görüşmenin sonrasında Aliyev’e kılıç hediye etti. Yıldırım, kılıcı Aliyev’e verirken Fatih Sultan Mehmet’in kılıcının aynısı olduğunu söyleyerek, “Karabağ fatihi Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e hediye edildiğini” belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.