adplus-dvertising

Alibeyköy deresinde balık ölümleri

6 Ağustos 2022, 15:14 tarihinde eklendi
Alibeyköy deresinde yaşanan kirlilik ve balık ölümleri vatandaşları tedirgin ederken, bölge sakinleri yetkililerden çözüm bulunarak derenin temizlenmesini istedi.
Takip et
Alibeyköy deresinde balık ölümleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alibeyköy deresinde yaşanan kirlilik ve balık ölümleri çevredeki vatandaşların tepkisine yol açtı. Eyüpsultan’dan Haliç’e akan derede bazı balıkların nedeni bilinmeyen bir biçimde öldükleri görülürken deredeki kirlilik, öbür yaşayan balıkları da tehdit ediyor. Derede yaşanan balık ölümlerinden tedirgin olduğunu belirten vatandaşlar ise yetkililerden derenin temizlenmesini ve bu vaziyete bir çözüm bulunmasını istedi.

Alibeyköy deresinde balık ölümleri

“Pislikten birçok çevredeki insanlar rahatsız oldu”

Sabahları spor yapmak için derenin yanındaki parka geldiğini belirten Ümit Tunca, “Yıldıztabya Gaziosmanpaşa’da oturuyorum. Bu mevkide, Alibeyköy Osmanlı Parkı civarında devamlı işimiz oluyor. Sabahları da buraya spor yapmak için geliyoruz. Tek sıkıntımız gördüğünüz gibi bu derenin yazları özellikle çok kötü kokular yayması. Pislikten birçok çevredeki insanlar rahatsız oldu. Üstelik otomobille geçerken bile rahatsız oluyoruz kokulardan. Camları kapatıyorsun, arabayı komple izalasyon altına almak mecburiyetinde kalıyorsun. Çok, aşırı derecede kokuyor. Bir de insanlarımızın gördüğünüz gibi çöpleri atması. Bu deredeki hayat yaşamını tamamen öldürüyor gibi bir şey. Beklentimiz, belediyenin buraya daha fazla önem göstermesi, bu dereye izalasyon yapılması, daha fazla suyun mevcut olması ve yaşamların daha uzun sürmesi diyerek düşünüyorum. Balıkların pek fazla yaşamamasının nedeni suyun azlığından ve kirli olmasından dolayı. Bunun engellenmesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Alibeyköy deresinde balık ölümleri

Alibeyköy deresinde balık ölümleri

“Balıklara yazık günah niye ölsünler?”

25 yıldır derenin civarında yaşadığını belirten Mehmet Demir ise “Önceden vardı bu şekilde koku, Tayyip Erdoğan düzeltti ondan sonra daha buraya bakan yok. Şu anda buraya bakan hiçkimse yok. Balıkları görüyor musunuz, balıklara bakın. Hele salı ve çarşamba görseydiniz burası bembeyazdı balıklardan. Buradan beklentim ne olacak. Burası temizlensin ve koku olmasın. Millet, halk şu taraflarda daire almış, bir daire 2 trilyon. 2 trilyon verip bir de bu kokuyu mu çekecek? Devlet buraya baksın, devlet mi bakacak belediye mi bakacak ikisi de devlet sayılır fark etmez. Büyükşehirin bakması gerekir, niye bakmıyor büyükşehir? Hani her şey çok güzel olacaktı? Ne oldu? Balıklara yazık günah niye ölsünler? Buraya bu kadar balık gelmiyordu, nereden gelmişler nasıl ölmüşler? 100 kilodan fazla balık vardı burada” ifadelerini kullandı.

Alibeyköy deresinde balık ölümleri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.