Ali Yerlikaya geçici İBB Başkanı olarak ilk talimatını verdi

Geçici İBB Başkanı Ali Yerlikaya, koltuğa oturduktan sonra ilk talimatını verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile iletişime geçilerek, 37 yıldır Sultanahmet Camisi Avlusunda yapılan ‘Dini Yayınlar Fuarı’ bu yılda aynı yerinde yapılacak. Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu kararına da haberimizde yer veriyoruz.


Ali Yerlikaya geçici İBB Başkanı olarak ilk talimatını verdi

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesiyle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İBB Başkanı görevine geçici olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya getirildi. Ali Yerlikaya’nın yönetime gelmesiyle birlikte değişiklikler olmaya başladı. Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatanın iptal edilmesiyle birlikte geçici İBB Başkanı görevini Ali Yerlikaya, 23 Haziran 2019 tarihine kadar üstlenecek. Ali Yerlikaya’nın İBB Başkanı olarak ilk icraatı ise, uzun yıllardır Sultanahmet’te yapılan ‘Dini Yayınlar Fuarı’nın 2019 yılında da aynı yerde olması talimatı oldu.

DİYANET İLE TEMASA GEÇİLDİ

Ali Yerlikaya önderliğindeki İBB yönetimi, alınan bu kararın Diyanet İşleri Başkanlığı ile iletişime geçilerek verildiğini açıkladı. İBB başkanı görevi üstlenen Ali Yerlikaya’dan henüz konu ile ilgili olarak bir açıklama paylaşılmadı. Bu kararının alınmasından hemen sonra ise Diyanet İşlerine haber verildi ve etkinliğin yapılabilmesi için gerekli çalışmalar başlamış bulundu. Fuar için bütün hazırlıkların yapılması ve ziyarete açılması bekleniyor.

37 YILDIR AYNI YERDE YAPILIYORDU

İBB yönetiminin onayıyla gerçekleştirilecek olan fuar hakkında da detaylar gelmeye başladı. 37 yıldır Sultanahmet Camisi avlusunda yapılan Dini Yayınlar Fuarı, bu yılda yine aynı yerde yapılacak. Mübarek Ramazan ayında İstanbul halkı ile buluşacak fuarda, dünya eserlerine de yer verilecek. Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Dini Yayınlar Fuarı’nın 37 yıldır olduğu yer olan Sultanahmet’te yapılmasını onaylamamıştı.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’u yönetecek isim Ali Yerlikaya oldu

İstanbul’u yönetecek isim Ali Yerlikaya oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın vekaleten idare edeceği belli oldu. Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası seçimde usulsüzlük gerekçesi ile iptal edilmişti. Detayları haberimizde ele aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.