adplus-dvertising

Ali Sürmen: ‘Trabzonspor bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi’

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor’un bu sezon beraber olmanın kuvvetini gösterdiğini söyleyerek, gelecek sezonun daha zorlu geçeceğini, birlik birlikteliğe daha fazla ihtiyaç duyulacağını belirtti.
Takip et
Ali Sürmen: ‘Trabzonspor bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sürmen, kurul mensuplarının de katılımıyla, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi yönetim kurulu ile yemekte bir araya geldi. Sürmen, Trabzon basınının bu sezon göstermiş olduğu çabanın takdire şayan olduğunu belirtti. Sürmen, “Soğukta, sıcakta, yerel basının önemini bir defa daha Trabzonspor’un ve Türk futbol camiasının önüne koydunuz. Bu başarılı çalışmalarınız Trabzonspor yönetimi ile beraber değerlendirilerek, gelecek sezon da daha sağlıklı planlamalar yapılır diyerek düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ali Sürmen: ‘Trabzonspor bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi’

“Bu sezonki başarı beraberliğin gücüydü”

“Trabzonspor, bu sezon beraber olmanın kuvvetini gösterdi” diyen Sürmen, “Bana göre bu sezonun manşeti de bu. Çünkü Trabzonspor hep kavgayla yıkıldı. Bu sezon da zor bir yılımıza giriyoruz. Çünkü biz şampiyonluğa oynadığımız her sezon sonunda dağılma sürecine girdik. Onun için bu sezonki başarı beraberliğin gücüydü. Gelecek sezon da birlik birlikteliğe her zamanki gibi çok ihtiyaç olacak. ‘Puzzle’ın parçaları doğru’ kuruldu dedik. Hiç ayırmadan basınıyla, taraftarıyla, yöneticisiyle, hocasıyla, futbolcusuyla ve kurumsal temsilcilerimiz ile hep beraber başarıldı. Bir parça eksik kalsa başaramayabilirdik” ifadelerini kullandı.

“100. senede herkes kupayı almak isteyecek”

Ali Sürmen: ‘Trabzonspor bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi’

Gelecek sezonun yalnızca Trabzonspor için değil Türk futbolu için de çok zor bir sezon olacağını anlatan Sürmen, şu şekilde devam etti:

“Bunun birinci nedeni, spor kanunu çıktı. Spor kanununun yönetmelikleri çıkacak. Kulüpler bunun uygulamasında biraz zorlanacaklar. Çünkü alıştıkları bir rahatlık var. Şu anda da gördüğümüz kadarıyla tüm kulüplerde spor kanunu yokmuş gibi davranılıyor. Ama var olan bir kanun var. O sebeple kulüpler tarafından o yön biraz sıkıntılı geçecek. Fakat esas önemlisi önümüzdeki sene hem Cumhuriyet’in 100. senesi hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. senesi. O kupayı herkes almak isteyecek. Biz her zamanki gibi hakkıyla mücadele yaparız, hakkı olanı da alkışlarız. Onun renginin ne olduğunun da önemi yok. Bu sezon hem ekonomik yönden hem federasyonda oluşacak yeni yönetim yönünden kolay bir sene olmayacak. Sancılı bir senede enerjimizi içeride tüketmezsek gene başarılı oluruz.”

“İçeriye enerji harcamadıktan sonra dışarda başarılı oluruz”

Birlik birlikteliğin korunması gerektiğini savunan Sürmen, “Biz içeriye enerji harcamadıktan sonra dışarda başarılı oluruz. Bu yalnızca yönetimsel bir şey değil. Birlik birlikteliğin içinde basını, taraftarı, futbolcusu, hocası, yönetimi, kurumsal temsilciler ve kentin dinamikleri var. Bir de sessiz akıl vardır. Nedir bunlar? Trabzonspor’un mazisi. Eski başkanlar, asbaşkanlar, yöneticiler, federasyon temsilcileri, iş adamları… Bunlar sessiz akıl. Bunları harekete geçirirsen çok başarılı olursun. Ama tabii bazı eski yöneticiler Trabzonspor’u sevmeyenlerle fotoğraf verirse ve kendi temsilcisinden çok onlara kefil olursa şimdiden o birlik birlikteliği zedelersin” açıklamasını yaptı.

Ali Sürmen: ‘Trabzonspor bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi’

“Türk futbolu nasıl iyi olacaksa onu istiyoruz”

Sürmen, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki ilişkilere de değinerek, şunları kaydetti:

“Ali Koç şuraya gelse onu kovacak halimiz yok. Masamıza alır eleştirimizi yaparız. İkramda da bulunuruz. O ayrı bir şey. Fakat Ali Koç ‘İstanbul’da Trabzonspor bayrağının ne işi var’ diyor. Sen Trabzonspor’la maç öncesi Trabzon’daki otele Fenerbahçe bayrağı astın, biz sana bir şey mi söyledik? Bu yanlış bir şey değil. Gayet tabi o otelde kalıyorsunuz kapısına bayrağınızı asmak isteyebilirsiniz. Bunlar olağan şeyler. Ali Koç olağan olmayan, akıl dışı konuşmalar yapıyor. Hani becerebilsek de Trabzon, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş izleyicisi bir arada oturabilse… Altay maçında Fenerbahçe taraftarının forması ile Trabzonspor’un maçında olması ne kadar güzel bir görüntü. Bizim arzu ettiğimiz bu. Başkalarının ne istediği bizi ilgilendirmiyor. Biz Türk futbolu nasıl iyi olacaksa onu istiyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.