Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

Ali Poyrazoğlu, Rasim Öztekin’in Şevket Çoruh’a devrettiği Dümbüllü’nün kavuğu hakkında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu: “O kavuk Dümbüllü’nün kavuğu değil. O bir takke. Bu kameralar azdırıyor insanları.”

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

O DÜMBÜLLÜ’NÜN KAVUĞU DEĞİL, O BİR TAKKE

Önce cevap vermek istemeyen sanatçı, “Tam bir karmaşa” dedi. Ardından tiyatro dünyasında tartışma yaratacak açıklamalar yaptı:

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

KAVUK DEĞİL TAKKE

“Bu işin artık soytarılığa dönüştüğünü düşünüyorum. Bunun habire ısıtılıp ısıtılıp magazin malzemesi yapılması hoş değil. O kavuk Dümbüllü’nün kavuğu değil, o bir takke. Veren de biliyor onun Dümbüllü’nün olmadığını, alan da. Ama bu kameralar azdırıyor insanları. Kamuoyunu yanılttılar diyemem, konuyu magazinleştirdiler demek daha doğru olur.”

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

KARAGÖZ’ÜN TAKKESİNİ DE BANA VERDİLER

Poyrazoğlu, kendisinde de bir ‘takke’ olduğunu söyledi: “Ben bu konudan hiç söz etmiyorum ama; en iyi oyuncuya ‘İsmail Dümbüllü Ödülü’ veriliyor. O ödülü ben aldım. Karagöz’ün takkesi var, adı ‘Işkırlak’, onu da bana verdiler birkaç sene önce.”

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

Usta tiyatrocu açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Şöyle bir gelenek var; ‘Işkırlak’ı sana veriyorlar, ertesi sene birine devretmek zorundasın ama hak edene. 1 yıl bende durdu, sonra Zihni Göktay’a verdim. Zihni kime verdi, onu takip etmedim.”

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

FİZİK TEDAVİYE GİDİYORUM

Parmağındaki sargıyla dikkat çeken Ali Poyrazoğlu, “Ufak bir köpeğim var, ona basmamak için kaydım ve yere düştüm.Parmağım kırıldı. Fizik tedaviye gidiyorum” dedi.

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılıkAli Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılıkAli Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı