adplus-dvertising

Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar

18 Eylül 2019, 15:33 tarihinde eklendi
Fenerbahçe SK başkanı Ali Koç sponsorluk töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ali Koç'un konuşmalarından haber.com'un derledikleri sizlerle.
Takip et
Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fenerbahçe SK başkanı Ali Koç sponsorluk töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ali Koç’un konuşmalarından haber.com’un derledikleri sizlerle.

Ali Koç, Alanyaspor karşılaşmasında çok konuşulan kural ihlali konusu ile ilgili, “İtirazımız olacak. Maçın ertesi gününden itibaren 3 gün süremiz var. TFF Başkanlığı’na başvuruyoruz, MHK bunu inceliyor. Sonra görüşünü iletiyor. Nihai kararı TFF veriyor. Bize verilen sürede incelemelerimizi yapıyoruz. İlk hatada görüntü sıkıntısı olduğu için yayıncı kuruluşla irtibata geçtik, kendilerine de teşekkür ediyoruz görüntüleri verdiler. Gerekli başvuruyu yapacağız. Kural hatası bize göre var. Başkalarının görüşlerine de saygı duyuyoruz. Bir tanesi hiç yoruma açık değil. Biri açık olabilir. Bununla birlikte şunu görüyorum ki yeni kurallar yorumcular tarafından da algılanmamış veya incelenmemiş. Federasyonun hem spor kulüplerine hem hakemlere hem de medyaya daha sağlıklı bir açıklama yapması lazım. Hukuki süreç ne zaman tamamlanır bu federasyona kalmış. Önemli olan en sağlıklı şekilde incelemenin yapılması. Doğru standartlarda bu incelenirse en doğru kararın verileceğinden eminim. Ancak algı operasyonları şimdiden başladı. Türk futbolu son yıllarda algı operasyonları üzerinden yönetilmeye başlandı. Bugün tamamlanmasa da en geç yarın başvuruyu yapacağız. MHK Başkanı son derece tecrübeli bir isim. MHK’nın başına hakem camiasının dışından birinin atanmasını da gayet doğru buluyorum. Ancak yaptığı açıklamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Birincisi ‘hukuk kurulları’ diye bir ifade geçiyor, böyle bir şey yok. Bunun dışında henüz başvuru dahi yapılmadan çıkıp inceleme yapılmadan böyle bir habere yer verilmesi gayet manidar. İkinci yarı fark da atabilirdik, fark da yiyebilirdik. Ancak ilk golü yiyene kadar üstün bir futbol oynuyorduk. İkinci gol de ikinci yarının hemen başında geldi. Orada da kural hatası var. Dolayısıyla bu ikisi de maçın sonucunu etkileyen hatalardır. Net bir şey var ki kural hatası yapıldığı  takdirde tekrarlanması gerekir.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar
Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar

FATİH TERİM’İN SİCİLİ KABARIK

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında ağır konuşan Ali Koç, bu ağır sözlerinin ardından hep kavga ediyoruz diyerek isyan etti. Ali Koç, “Bir insan hem futbolculuk hayatında hem teknik adamlık hayatında nasıl bu kadar ceza alabiliyor asıl bunun konuşulması lazım. Ama 19.05’te tweet atılması gibi konular konuşuluyor. Türk futbolunda daha önemli şeyler konuşulmalı. Hep bir kavgadır gürültüdür gidiyor.” dedi

GEÇMİŞ TFF BAŞKANLARINA BAKIN

Ali Koç, “Geçmiş TFF Başkanlarına bakın, Yıldırım Demirören, Haluk Ulusoy ve diğer başkanlarımız da daha önceden kulüplerde görev yapmıştı. Söz konusu Fenerbahçe olunca neden Nihat Özdemir gündeme getiriliyor?” ifadelerini kullandı.

Ali Koç’tan Flaş Açıklamalar

GALATASARAY’IN İÇİNDEKİ SORUNLAR BENİ İLGİLENDİRMİYOR

Ali Koç, “Hakem hataları çok fazla oluyor demek için şu an erken. Vahim olan kısım, TFF üzerinde baskı yaratılmaya çalışılıyor. Ben büyük hatalar yapıldığını düşünmüyorum. Galatasaray’ın içindeki sorunlara hakim değilim, bizi de ilgilendirmiyor. Bunun dışında maça da daha çok var. Şu an Ankaragücü maçına odaklanıyoruz.” dedi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.